Autor Zpráva
Xenna
Profil
Když mi aplikace bude vydělávat, musím mít živnosťák? Cca polovina aplikace by byla na mě a polovina na mého investora..
Bubák
Profil
Stačí, když budeš tvrdit, že apka není tvoje, ale nějaké firmy, co patří do holdingu.
Keeehi
Profil
Pokud chceš z toho nějaké peníze, tak ano. V dnešní době to stojí 20 minut na finančním úřadě a 1000 Kč za zřízení, dále pak měsíčně 4000 Kč které odvádíš za sociální a zdravotní.
Když je to tak skvělá appka, že na to máš i investora, tak by to snad neměl být problém.
Tomášeek
Profil
Keeehi:
dále pak měsíčně 4000 Kč které odvádíš za sociální a zdravotní
Což nemusí být nutně pravda. Nemyslím si, že by toto byl jediný zdroj příjmu (a investorem si s úrovní dotazu představuji spíše studenta, který zaplatí hosting).

Pokud tazatel studuje, je sociální a zdravotní nižší, tuším kolem poloviny. Pokud pracuje na HPP, jsou zálohové platby nulové (pokud v předchozím roce nebyl zisk takový, že nějaké zálohové platby předepisuje). Nulové jsou určitě ve druhém a dalším roce podnikání, v prvním při HPP bych teď kecal, nemám zkušenost, ale předpokládám to.

Xenna:
Jak by byla na mě? Kde to bude uvedené a jak? Fakticky může jít na někoho, kdo ji bude vlastnit 100% a mít ŽL/firmu a ten ti pak bude část eventuálního zisku vyplácet. V momentě, kdy si ale řekne, že už ti nic nevyplatí, budeš mít smůlu.
Radek9
Profil
Tomášeek:
Pokud tazatel studuje, je sociální a zdravotní nižší, tuším kolem poloviny.
Ve finále ty skutečné částky mohou být stejné. Záleží, kolik OSVČ skutečně vydělá. Niceméně v případě hlavní činnosti má OSVČ povinnost platit minimální zálohy, ze kterých se nevrací přeplatky (ani v případě, kdy je OSVČ ve ztrátě).

Nulové jsou určitě ve druhém a dalším roce podnikání, v prvním při HPP bych teď kecal, nemám zkušenost, ale předpokládám to.
Při vedlejší činnosti k HPP jsou zálohy skutečně nulové. Pojištění se platí vždy zpětně za minulý rok. V případě vedlejší činnosti ke studiu se zálohy neplatí pouze první rok a další roky se vypočtou podle výdělku za minulý rok.
davidfronek
Profil
Radek9:
Při vedlejší činnosti k HPP jsou zálohy skutečně nulové.
Nulové bohužel nejsou, první rok při HPP se platí sice o něco menší zálohy na SP, ale platí... Je ovšem možné požádat o neplacení těchto (SP) záloh, ovšem nejdříve po třech měsících nulových příjmů z vedlejší činnosti...
Radek9
Profil
davidfronek:
Máš pravdu, u socálního je to trochu jinak. U zdravotního to platí tak, jak jsem to napsal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0