Autor Zpráva
PetrG
Profil *
Pěkný den všem,

přiznám se, že se za posledních několik let už mám v Gůglích službách obecně dost chaoz a pořádně se v tom neorientuji. Teď mi jde hlavně o Google Maps.

1) Ještě z dřívejška používám na jednom webu starou verzi (2) API, kdy ze stránky volám: http://maps.google.com/maps?file=api&v=2&key=MŮJ_KLÍČ_1. Upřímně ani nevím kdy a kde jsem si ten klíč vygeneroval a na co je navázaný. Netušíte ani jak to zjistit? Potřebuju to vůbec vědět? Prohledával jsem svůj Gmail a ten řetězec mi v emailech nenašel.

2) Na dalších stránkách už používám trojkovou verzi API s voláním na https://maps.googleapis.com/maps/api/js?v=3.exp&key=MŮJ_KLÍČ_2. K němu mi dneska přišel email, že je navázaný na můj Googlí účet, a dále že je třeba pro provoz od 11.6. zadat "billing account". Pak budu dostávat měsíčně "free" 200 dolarů, ze kterých se mi bude jakoby "platit" provoz map. Odkazy k tomuto tématu: cloud.google.com/maps-platform/user-guide a mapsplatform.googleblog.com/2018/05/introducing-google-maps-platform.html. Dál jsem to nezkoumal, protože na mě vychrlili plno dalších pojmů, jako My Console, Google Suite, Google Cloud Platform, o kterých prakticky nic nevím a musel bych to dál studovat, k čemu to vůbec je a jestli jsem toho nějak automaticky součástí.
Dále mám použít nějaký "Transition Tool", kde to po mě chce dát nějaké svolení aplikaci, u níž se uvádí, že "Google is not affiliated with the contents of the application or its owners.". Dál jsem nepokračoval, protože nebudu dávat svolení něčemu, o čem sám nic nevím a i Google se od toho distancuje. Byť na to sám odkazuje...

Orientujete se v tom prosím někdo? Dalo by se jednoduše vysvětlit o co jde? To si jako budu muset k API klíči navázat svou platební kartu?
TomášK
Profil
Beginning on June 11, 2018, you’ll need to enable billing with a credit card and have a valid API key for all projects..
PetrG
Profil *
Tady jsem narazil na ceník: cloud.google.com/maps-platform/pricing/sheet

A srozumitelnější článek: venturebeat.com/2018/05/02/google-maps-platform-arrives-with-pay-as-you-go-billing-free-support-and-cloud-requirement-starting-june-11, kde uvádí, že do 200 dolarového limitu se vejde 98 % uživatelů. Tak to je fakt logické, když ten limit většina uživatelů nepřekročí, tak z nich alespoň vytáhneme čísla kreditek, že...
TomášK: Mi to právě přijde celé dost neuvěřitelné na to, aby to mohla být pravda. Už vidím, jak teď všichni web developeři budou řešit se svými zákazníky, kterým dali na web GMapu, že budou muset někde zadávat číslo své kreditky. Všichni se k tomu určitě s radostí pohrnou...

Jde mi hlavně o ten proces vytvoření toho "billing account" - co všechno se tam teda zadává? Já to dobrovolně podstupovat nechci, stejně tak nechci dávat povolení nějaké cizí aplikaci ("Transition Tool", jak jsem zmiňoval dříve), když nevím o co jde. Proto se ptám, jestli si tím už někdo prošel?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0