Autor Zpráva
Pleak
Profil *
Zdravím,

potřeboval bych poradit, mám na starosti jeden web pro festival, který aktuálně běží na klasickém sdíleném hostingu za pár korun. Průměrná návštěva 100-200 uživatelů, takže na toto tento hosting naprosto stačí.

Řeším však že v době festivalu je potřeba, aby web běžel naprosto bezproblémů (resp. databáze), vzhledem k tomu, že u vstupu se budou kontrolovat lístky přes mobilní aplikaci, která se bude dotazovat na API (jedna kontrola lístku = 1 request na API = 2 jednoduché dotazy do DB - kontrola zda ID lístku existuje a update, že byl lístek již použit). U prodeje se počítá max. 4 000 lístků a pokud bychom to chtěli doopravdy "naddimenzovat", počítejme že všichni přijdou během 1 hodiny. U vstupu se počítá, že bude 5 zařízení. Takže větší zátěž by doopravdy měla být pouze jeden den.

Chtěl jsem to na stávajícím hostingu řešit tak, že bych to např. na jeden měsíc přepnul na managed server a připlatil si za to, bohužel to však neumožňuje, tak hledám jiné řešení, aby se nemusel platit managed server celý rok (protože na standardní provoz doopravdy stačí standardní hosting).

Nevíte jak toto ideálně řešit?

Díky moc za radu
Kajman
Profil
Mrkněte na Amazon Web Services.
Keeehi
Profil
4000 lístků za hodinu, tak to je přibližně sekunda na jeden. To není nijak závratná zátěž. A navíc si to teď můžeš otestovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0