Autor Zpráva
Jan_K
Profil
Ahoj,

poslední 2 roky jsem programoval pro jeden korporát webové formulářové aplikace s využitím ASP.NET, .NET + Angular, takže mám dobrou znalost C#, JavaScriptu a TypeScriptu. Dále mám velmi dobrou znalost MSSQL a základní znalost PHP. A nyní bych si rád založil malý eshop se zaměřením na jeden konkrétní produkt, který by si mohl uživatel sám upravit v jednoduchém editoru.

Idea:
(Landing page) Obrázek produktu. Action tlačítko: "Objednat vlastní". Po kliknutí přesměrování na stránku s editorem
(Editor page) Uživatel vyplní text, zvolí barvy... HTML + JS jednoduše vizualizuje výsledný produkt. Tlačítko "Objednat" pošle návrh/specifikaci na server a přesměruje uživatele na checkout. (Samotný editor si naprogramuju sám.)
(Checkout page) Co nejjednoduší verze tradičního checkoutu, platba kartou / převodem / PayPal.


Znáte nějaký (C# .NET nebo PHP) opensource e-commerce systém, který by mi ulehčil naprogramování tohoto projektu?
Zatím jsem našel pouze těžkotonážní systémy, které se na můj projekt moc nehodí.

Případně co je z vašeho pohledu lepší? Začít na zelené louce, nebo osekat nějaký velký e-commerce system?
A jaká jsou specifika eshopu naprogramovaného v ASP.NET?

S pozdravem,
Honza
Tomášeek
Profil
Jan_K:
Pokud mas s výbojem zkušenosti, tak na podobný oneproduct onepage bude nejrychlejší asi vlastní řešení na zelené louce. Cokoliv ostatního bude asi zbytečně robustní, pomalé, ...
Keeehi
Profil
Jan_K:
Pokud to má umět opravdu jen to co jsi napsal a nic jiného (žádné přihlašování, účty, generování faktur, slevy, newsletter, štítky dopravy, ...) pak bych si to celé napsal sám. Protože jedinou část s kterou by ti mohlo pomoct nějaké hotové řešení je ta platební brána. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že implementace platební brány není až tak složitá. Já jsem nasazoval bránu od české spořitelny a od twisto a obě měly super dokumentaci. Mnohem lepší než když jsem integroval systémy dopravců.

Co se ASP.NET vs PHP týče tak těžko říct. Webové stránky/eshop půjde vytvořit v obou. Pro ASP.NET bude hovořit to, že už s tím máš zkušenosti. Pro PHP zase to, že ty platební brány mají povětšinou k dispozici připravenou PHP knihovnu, která komunikuje s jejich API, takže ta integrace je pak opravdu triviální.
Já osobně bych to dělal v PHP jelikož s ním mám mnohaleté zkušenosti a ASP.NET jsem viděl jesnou, dvakrát z rychlíku. Ze stejného důvodu můžeš ale ty naopak preferovat zrovna ASP.NET.
Jan_K
Profil
OK, díky za odpovědi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0