Autor Zpráva
Miloš
Profil
Nevěřícně kroutím hlavou:
http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.asp?r=zahranicni&c=A051230_212904_za hranicni_dp

1) „cookies“ jsou „drobné programy, jež přetrvají až 30 let. Něco takového přitom americké zákony již řadu let zakazují.“
To bych taky zakázal!

2) „Cookies“„lze použít i ke sledování toho, co dělá uživatel počítače, do nějž se tyto drobné programy samy instalují.“
Vážně? A jak?
Michalek
Profil
Tuhle na mě jeden 29-letej cookies vybafnul z pozarohu a vyprávěl, jak po něm jde FBI.
djlj
Profil
Tak to je, spíš než cookies, klasický spyware ne?
Tin
Profil
cookies jsou programy??? od kdy?
imho cookie je pouze určitá informace
ah01
Profil
A já si naivně myslel, že když někdo píše článek, tak by o daném tématu měl něco vědět …
Leo
Profil
"A já si naivně myslel, že když někdo píše článek, tak by o daném tématu měl něco vědět …"

Z toho se casem dostanete, dnes pise clanek kazdy, kdo za to dostane zaplaceno, trpi grafomanii, chce se zviditelnit, nebo ho k tomu nekdo donuti. Se znalostmi v danem oboru to nema co delat. Leo
Miloš
Profil
ah01 A já si naivně myslel…
Přestože si nedělám iluze a s <eufemismus>nepřesnostmi</eufemismus> předem počítám, vždycky mě to nakonec překvapí a vyvede z míry.
DoubleThink
Profil *
Bezpečnostní rizika cookies jsou následující:

a) narušení soukromí - lze poměrně snadno sledovat pohyb a zvyklosti uživatele v rámci jednoho webu (například na Amazonu se vypisuje, kam obvykle chodí návštěvníci z aktuální stránky. Větší reklamní systémy pak můžou sledovat pohyb i ve větším měřítku. Osobně tohle nevidím jako nějaký velký problém.

b) zneužití privátních dat - buď špatně nastaveným browserem, který dovolí cizím stránkám přečíst cookies, které jim nepatří (dnes v podstatě nehrozí). Nebo získání dat v rámci jednoho PC - třeba v e-kavárně (to je poměrně častý problém, který lze eliminovat správným nastavením browseru).
Leo
Profil
"Nebo získání dat v rámci jednoho PC - třeba v e-kavárně (to je poměrně častý problém, který lze eliminovat správným nastavením browseru)."

To hrozi pri jakemkoliv zpusobu prihlasovani, pokud masinu sdili vic lidi a zapomenou se odhlasit. Leo
Chamurappi
Profil
Víte, že cookies vymyslela a poprvé implementovala do Netscapu tatáž osoba, která je zodpovědná za vznik elementu <blink>?
Fred
Profil
Jo a taky napsal Lynx, ale politicky webyloní pokus dobrý http://en.wikipedia.org/wiki/Lou_Montulli
Chamurappi
Profil
Reaguji na Freda:
„Politicky webyloní pokus“?
Miloš
Profil
Ještě zpět k tematu – nemáte někdo aspoň tušáka, co to ty americké zákony vlastně zakazují?
llook
Profil
co to ty americké zákony vlastně zakazují? - Přece "něco takového" :-)

Někteří lidé jsou přesvědčení, že MF Dnes patří mezi ty serioznější noviny. To teda nechci vidět, jak vypadají ti horší, když ti lepší tak snadno převezmou zprávu z nějakého uskupení paranoiků o porušování soukromí. Příště zřejmě budou vážně psát o petici za zrušení strašidel. ;-)
Ale ilustrační foto vybrali dobře!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0