Autor Zpráva
Celebi
Profil
Mám jiný počítač na němž mi nefunguje ftp. Ať dělám co dělám vždycky mi ohlásí nějakou chybu. Zkoušel jsem několik ftp a to několikrát a jsem si jistý, že zadávám správné heslo protože přes wz mi přihlášení funguje.
Je potřeba nějak změnit nastavení nebo něco takového. Předem děkuji za pomoc.
Miloš
Profil
Mohou být firewallem zakázané porty 20 a 21, tedy FTP data a příkazy.
Pokud Kerio, tak nejspíš Síťová bezpečnost --> Aplikace --> tlačítko (vpravo dole) Paketový filtr
Celebi
Profil
Miloš: Kde přesně najdu tu síťovou bezpečnost?
Miloš
Profil
Na pokusné kryse
Celebi
Profil
Sorry, ale nedaří se mi najít firewall ani nic jiného. Kerio to vypadá taky nemám takže nevím.
Leo
Profil
"Ať dělám co dělám vždycky mi ohlásí nějakou chybu."

A jakou? Leo
Celebi
Profil
Při otevírání složky FTP serveru došlo k chybě. Přesvědčete se zda máte oprávnění přistupovat do této složky.
Podrobnosti:
200 Type set to A
500 Illegal port command
500 LPR don't understood
simka00
Profil
a přes co ses tam pokoušel dostat? přes IE? zkus Total Commander
Celebi
Profil
Zkoušel jsem IE a na mynulím počítači mi to normálně fungovalo. V total comandru se v ftp připojení moc nevyznám, takže se mi to nepodařilo. Není nějaký návod jak to mám všechno vyplnit?
Když dám nové ftp připojení, tak vůbec netuším jak vyplnit relace a hostitel a když se pokusím připojit přes ikonku s URL, tak to po mně vůbec nechce heslo a když se asi po desátý pokusí neúspěšně připojit, tak to počítač vzdá.

Aktualizace:
Podařilo se mi připojit, ale hlasí mi to další obdobné chyby a adresář kde mají být webové soubory je prázdný.
simka00
Profil
Celebi

dejme tomu, že tvé už. jm. u webzdarma je neco.wz.cz

ftp -> nové připojení ->
relace = jméno
hostitel = neco.wz.cz
jm. už. = neco.wz.cz
heslo = tvoje heslo (nemusíš ukládat, pak se tě to zeptá při každém připojení)
zbytek = nechat prázdné
-> ok -> připojit

tento postup ti uloží adresu ftp pro časté použití, jednorázově můžeš použít tuto metodu:

url (ikonka vedle ftp) ->
připojit se k = neco.wz.cz, vyškrtnout anonymní připojení (jinak to nepojede)
jm. už. = neco.wz.cz
(může vyskočit tabulka "Zkusit znovu se stejným uživ. jménem a heslem nebo je chcete zadat znovu?" - klikni na "zkusit"
heslo = tvoje heslo
bojars
Profil
Použi trebárs tento tutoriál pre Total Commander:

http://miniweb.miniweb.sk/view.php?cisloclanku=2003111801
Celebi
Profil
Píše mi to něco ve smyslu, že 1:500 illegal PORT command.
Celebi
Profil
simka00: Alert: Přékaz Port selhal.
Jinak se mi zobrazuje prázdný adresář a počítač si nenechává ujít jedinou příležitost jak mi ohlásit nějakž error.
Celebi
Profil
Prozkoušel jsem veškeré možnosti rozumného ftp připojení, ale ty mě jen utvrdili v názoru, že je chyba v nastavení.
Popis mého problému:
Na stránku ftp se dostanu, ale systém absolutně ignoruje jakákoliv hesla a uživatelská jména, která na 100% zadávám správně (zkontrolováno přes wz) a vyzkoušeno několik ftp.
Mám windows 2000 a starší počítač. Podle hlášení může jít o chyby v jakýchsi portech 20,21,200 a 500 nebo v části z nich.
Předem děkuji za pomoc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0