Autor Zpráva
VojtaB
Profil
Zdravím všechny, předem se omlouvám za založení nového tématu zde. Téma se tak úplně netýká webu, ale mobilní aplikace vytvořené pomocí nástroje Apache Cordova, nicméně se vytváří za pomoci jazyků pro tvorbu webu.

Mám dotaz ohledně kešování obrázků v android mobilní aplikaci vytvořené pomocí Cordovy. Potřebuji mít v aplikaci dostupné(nakešované) obrázky pro použití aplikace offline. V režimu online by se měly obrázky načíst z jednoho jediného serveru a uložit do mezipaměti aplikace. Na serveru je nastavená expirace obrázků(všech typů souborů) na 20 dní. Obrázky se skutečně na androidu uloží do mezipaměti a jsou dostupné offline, ovšem pouze některé. Jedná se o velké množství obrázků (cca 50). V momentě, kdy se obrázky nakešují, je velikost využité mezipaměti větší jak 20MB. Náhle ale tato velikost klesne těsně pod hranici 20MB, pravděpodobně operační systém některé obrázky odmaže. Když pak spustím aplikaci offline, skutečně některé obrázky chybí. Když vyzkouším nakešovat menší počet obrázků jejichž kapacita je pod 20MB, pak se žádné obrázky nemažou a vše funguje dobře. Vyzkoušel jsem i knihovnu imgcache.js pro kešování obrázků. I přes asynchronní chod této knihovny při kešování všech obrázků, dost výrazně zpomaluje aplikaci. Proto bych Vás tedy prosil o řešení tohoto problému bez použití knihovny imgcache.js. Přemýšlel jsem a hledal jakési limity nebo nastavení velikosti mezipaměti pro aplikaci, ale bez výsledku. Problém je pouze na platformě Android. Zkoušel jsem aplikaci na více Android zařízeních a všude je problém stejný. Na Apple iOS funguje vše dle požadavku.

Děkuji předem všem, kdo se mi bude snažit pomoci. :)
Kajman
Profil
Ty obrázky jsou nějaké větší fotky, že se jich 50 nevejde do 20MB?
VojtaB
Profil
Kajman:
Všechny musí mít HD kvalitu, takže každý cca 1MB. Ale i tak, počet obrázků se bude nadále zvyšovat, je tedy potřeba aby mezipamět mohla ukládat aspoň do 100MB. Nejde mi do hlavy proč se odmazává všechno nad 20MB. Google o tomto jevu naprosto mlčí. Přitom aplikace jako např Facebook a Instagram mají v mezipaměti klidně 250MB. Takže by to mělo jít nějak nastavit/povolit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0