Autor Zpráva
osell
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nevíte o nějakém nástroji, který dokáže proskenovat kompletně všechny stránky na webu a napíše mi, kde konkrétně prohlížeč načítá soubory přes http. Přecházím teď se svým webem na https, ale zejména starší články obsahují absolutní adresy s pevně nastaveným http. Postupně se je snažím přepsat na relativní adresu, která bude na zabezpečené verzi automaticky přebírat https zdroj, ale absolutní adresu nemám úplně všude, takže musím procházet manuálně jednu stránku za druhou a sledovat ikonku zámku v adresním řádku. Předpokládám, že bude existovat nějaký nástroj, který by mi s tím dokázal pomoct, ale asi nedokážu googlu správně formulovat, co vlastně chci a tak mi nabízí jen nerelevantní výsledky.


Ještě doplním, že by se mi hodily i informace o všech odkazech s http, ty budu muset taku upravit. Plánuji sice nastavit přesměrování na https přes .htaccess, ale pokud jsem to schopen přesměrovat novou adresu v odkazech, chci to rovnou udělat.
Firibix
Profil
Reakce na osella:
Nestačilo by udělat dotaz do databáze, který najde všechny články, kde se vyskytuje řetězec http://? Případně pokud se jedná o statické soubory, tak vyhledat v nich.
Bubák
Profil
Nepomůže tohle?
Přechod na https
HSTS = zákaz přístupu přes http

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0