Autor Zpráva
Burda
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jestli je řešením koupit si lcd monitor místo normálního. Jsem u počitače pomalu deset hodin deně a mám problémy s očima. Chtěl bych se ještě zeptat, jaký typ byste mě doporučily asi tak do 8 tisíc. Děkuji
gajdynator
Profil
S velkou frekvenciou.
Radek Hrabůvka
Profil
jaký typ byste mě doporučily Snad můžou doporučovat i muži.
U LCD monitoru v podstatě na frekvenci nezáleží (nabrat doslova, ale 60Hz u LCD postačuje). Protože tady nepíšeš, na co má být monitor používaný, předpokládám kancelářskou práci, takře nebudou žádné zvýšené požadavky. Mezi ně patří odezva (důležité pro hry a filmy), kvalita barev (pro fotografie a filmy), pozorovací úhel.

Doporučiji přečíst si něco o ergonomii, začít třeba tímhle:
http://dusan.pc-slany.cz/klavesnice/ergonomie.htm
http://dusan.pc-slany.cz/klavesnice/neugebauer.htm

Problém u práce s počítačem (a obdobné činnosti, jako sledování TV, dlouhodobé čtení...) je, že oči jsou dlouhodobě zaostřeny na stejnou vzdálenost, proto někteří doporučují oční cvičení.
simka00
Profil
taky se přidám.. na monitoru mám napsáno "recommended 1280 × 1024, 60 Hz" - můžu frekvenci bez obav zvýšit? nemůže se tak monitor poškodit?
Burda
Profil *
Díky moc !
rabi11
Profil *
Prosím vás,jak se čistí lcd monitor.Díky za odpověd.
24k
Profil *
kusem tricka
DoubleThink
Profil *
taky se přidám.. na monitoru mám napsáno "recommended 1280 × 1024, 60 Hz" - můžu frekvenci bez obav zvýšit? nemůže se tak monitor poškodit?

Je zbytečné nastavovat jinou než nativní frekvenci u LCD - Obraz není vytvářen elektronovým paprskem - není tedy řádkován. LCD body jsou ovádány nezávisle. Pokud máte zapojen monitor přes DVI (digitálně) nejde ani jiná než nativní frekvence nastavit - u analogového přenosu frekvence změnit jde, ale zvyšování je spíš kontraproduktivní (procesor monitoru stejně signál zpátky digitalizuje - jiná než normální frekvence pak má často za následek zhoršení kvality obrazu).
thingwath
Profil
No, ono je hlavně celkem nepravděpodobné, že něco v počítači bude tak šíleně moc trvat na tom, že se hodlá překreslovat víc jak šedesátkrát za sekundu. A když už ano, tak to stejně nepobere uživatel, takže to nemá význam :-)
DoubleThink
Profil *
Prosím vás,jak se čistí lcd monitor.Díky za odpověd.

Nějakým odmašťovačem - nejlépe bezalkoholovým (alkohol se nemá moc rád s různými orchrannými vrstvami displaye).
Bohužel v PC prodejnách je to samý tlakový sprej s čistící pěnou a podobné opičárny, takže doporučuju zajít do optiky a koupit roztok na brýle v lahvičce s rozprašovačem.

V nouzi jde použít i obyčejný JAR™ - je potřeba ho samozřejmě ještě na morko setřít a plochu vysušit. Naopak Okena™ není moc vhodná (obsahuje alkohol).
jozob
Profil
Mne sa osvedčili antistatické utierky na sklo / nábytok. Je to nejaké mirkovlákno. Stačí ich mierne navlhčiť.
Dazzy
Profil *
Pokud se snažíte vybrat si levný a zároveň dobrý monitor. Doporučoval bych vám se poohlednout se po repasovanych treba z nejakeho internetoveho bazaru ci aukci. Mam s tim dobre zkusenosti. Treba zde jsem nasel LCD display, ktery je v aukci a cena se stale drzi jen na jedne korune. Predpokladam ze se tato aukce rodejci prilis nepodari a ze bude nucen lcd prodat levne. Tak jako me se uz nekolikrat povedlo si vydrazit levne veci z aukci.
kj
Profil *
kuk
Gekon
Profil
kj
Velmi relevantní příspěvek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0