Autor Zpráva
halogan
Profil
Dobry den,
mam u sebe webserver (Apache 2.0.54/Gentoo) a Internet mam sdileny pres pocitac bratra (Windows XP SP2), kde neni webserver. Potreboval bych, kdyz se zada moje IP, aby se port 80 forwardnul na muj pocitac a tim padem se dostal na muj webserver. Zatim to Windows "uzemni". Podle nejakeho manualu jsem jednoduse ve firewall windows (je vypnuta, ale i pri zapnute to nejde) nastavil vyjimku, aby port 80 akceptovala odevsud, ale nevim, jak ji presmerovat na muj pocitac.

Dodatek: Vim, ze by se to melo delat na routeru, ale ten nemam a kupovat se jej zatim nechystam, takze bych rad zustal u Windows reseni.

OT: Rad bych, aby se zde objevila sekce "Webserver a problemy s tim spojene" nebo neco na ten zpusob.

Diky za odpovedi.
jozob
Profil
V nastaveniach siete to nebude?
jozob
Profil
Ja som riešil rovnakú situáciu. No nič zvláštne som nenastavoval. Jedine čo bolo potrebné nastaviť boli IP adresy jednotlivích mašín a na každej mašine rovnakú masku.
tpikalek
Profil *
Mám XAMPP a jede to od nainstalování.. Ani firewall (Kerio) jsem nemusel překonfigurovat..
tpikalek
Profil *
Jinak konfigurace sítě by měla být:
Na každým PC nastavit jinou IP (aby se to dobře pamatovalo tak udělej změnu třeba jen u poslední skupiny)
Na každým PC nastavit stejnou masku (255.0.0.0)
Na každým PC nastavit stejný název pracovní skupiny
Na každým PC nastavit jiný název počítače

Potom by ti mělo fungovat i sdílení souborů, tiskáren a tak...
jozob
Profil
tpikalek
Presne... Nič viaci som nenastavoval a funguje to...
tpikalek
Profil *
Jede mě to fpoho, ale jednom když mám na obou pc windows (xp pro sp2 + ***** :o) ). Když na jeden hodím linux, tak neodpovídá ani na ping, a nevím proč...
tpikalek
Profil *
Ty hvědičky jsou "cé-er-á-cé-ká" :o)
halogan
Profil
No masku na windows nastavim, ale nevim jak na linuxu, jeste na to kouknu a uvidim.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0