Autor Zpráva
monarcha
Profil
ahoj všichni. Nedávno jsem si nainstaloval skype a při té příležitosti jsem zjistil, že si na stránky můžu vložit odkaz typu callto:monarcha_ a při kliknutí se začne "vytáčet" zadanej nick. Zajímalo by mě, jestli to takhle funguje i když místo přezdívky napíšu třeba telefoní číslo mobilu (nevyzkoušel jsem to, protože nemám na skypu koupenej kredit na volání na klasickej tlf). A myslíte si, že je vhodný tenhle typ odkazu používat?
jozob
Profil
IMHO je to nevhodné a navyše nie každý môže mať nainštalovaného call klienta.
monarcha
Profil
každý to sice nemusí mít nainstalováno_ale to je stejné jako s mailovým klientem. Kupa lidí taky v životě nevyužije odkaz mailto:, protože adresu zkopíruje přes schránku a posílá mail přes webový rozhraní (a mám pocit, že je jich víc než polovina). Takže s tímhle je to skoro to samý. A navíc (tím si ale nejsem už vůbec jistý) takovýto odkaz podporuje snad i ten windowsí komunikátor.
Bubák
Profil *
monarcha Rozdíl tu je, zatímco mailto: je standardní atribut až po mnoho let, a to jestli někdo nemá nastaveného libovolného poštovvního kllienta, s tím nesouvisí, u nestandardního callto: ani nevíš, jaký program se spustí (v "holých" XP Messenger).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0