Autor Zpráva
fimmos
Dobrý večer,

na svém webu www.dum-mlhy.com/ hodlám v nějaké době zprovoznit i anglický jazyk a zajímalo by mě kolem toho pár informací.

Asi nejvíce se budu zaměřovat na fotoblog, takže je lepší na něj dát defaultně jazyk angličtinu či češtinu?

Ohledně celého webu mě zajímá, když budu mít i anglickou verzi, zda bude dobré dát jméno jednotlivžm stránkám anglicky, čili dum-mlhy.com/about-me/ a dum-mlhy.com/en/about-me/ protože dát na čskou verzi /o-mne/ a pro anglickou verzi /about-me/ mi nepřipadá vhodny, nebo se mýlím?

Díky
jozob
Defaultný jazyk by som doporučil angličtinu, takisto aj názvy stránok.

Českých uživateľov z vyhľadávačov Ti príde menej ako anglických, pokiaľ bude web aj v angličtine a bude správne navrhnutý
( anglicky hovoriacich ľudí je "kapánek" viac :-) )
Petra
Defaultní jazyk je asi jedno jaký, ale bylo by lepší nemít pro každou část webu jiný defaultní jazyk. Na českých URL pro českou verzi a anglických pro anglickou mi vůbec nic nevhodného nepřijde.
fimmos
Daly by se dát i ty česky a anglicky názvy stránek, ale když bude uživatel na anglické stránce a bude chtít přepnout na českou, tak budu muset ještě v php udělat to, aby se podle názvu vygeneroval i název pro českou stránku...
Kajman_
Profil *
Hlasuji kouknout na pořadí jazyků v prohlížeči, zda není čeština před angličtinou a pak teprve defaulní angličtinu.

A názvy možná budou lepší ve správném jazyce... jen to bude asi trošku víc práce.
fimmos
To je dobrý nápad, určitě to tak udělám..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0