Autor Zpráva
Miloš
Profil
Za pevnou IP se platí. Mám ADSL od ČTC a adresa mi drží několik měsíců. Kamarádka si zřídila kabel od Chella a měněj jí IP dost často. V čem je vlastně zakopaný jezevčík? Nechají si poskytovatelé za stálou IP platit jen proto, že si za ni nechají platit, či je pro ně opravdu nákladnější nechat jednomu člověku pořád stejnou.
thingwath
Profil
Spíš si myslím, že á je správně, ale záleží asi na situaci. No, asi by je to teda nezabilo. Ale je fakt, že do situace poskytovatelů připojení tolika moc lidem nevidím.
habendorf
Profil
IP adres je prostě omezené množství, to je celé. Takže kdyby měl každý pevnou IP, aby se jednou měsíčně připojil ...
thingwath
Profil
S těma IP adresama je to jako s ropou... Neustále se kecá, že dochází, všichni se na to vymlouvají, ale když se opravdu podíváte kolik toho ještě zbývá, tak narazíte na gigantická čísla. Je ovšem zase pravda, že kdyby měl každý dostat IP adres i ropy co hrdlo ráčí, tak to dorazíme za chvilku.

No a o náhradách a řešení se už teprve jenom plká :-(
Radek Hrabůvka
Profil
thingwath Ale IP adresy se dají vvšeřit mnohem jednodušeji, než nedostatek ropy, stačí IPv128 a IP adresy můžou mít i mravenci.
japlavaren
Profil
mám dotaz, keď sa nejaký skúsenejší užívateľ napojí na nejakú somarinku (nasa,...) a potom sa mu zmení adresa, tak ho nechytia. ale IP sa musia predsa obmieňať. takže ja dostanem jeho adresu, a som v prde...??
Miloš
Profil
japlavaren
Jsi-li paranoidní, nemusí to nutně znamenat, že po tobě nejdou… :-)
Ale – bude v nějakém logu, kdo měl kdy kterou IP; a když ty logy časem smažou, tak už budeš mít beztak jinou.
thingwath
Profil
No nedávno proběhla zprávička o odhadu kolik by stál jenom v USA plný přechod na IPv6 a platit bych to teda nechtěl.
japlavaren
Profil
a kde sú vlastne uložené logy??
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0