Autor Zpráva
Jack
Profil *
Řekněme že mám něco jako freehosting a na stránky uživatelů chci dát reklamu, teď třeba příjde nějaký člověk a objedná si reklamu třeba na fusekle a na měsíc zobrazování, zaplatí mi třeba 5 000,- a já to zobrazim. Mě jde teď o to, jestli na tu věc s reklamou musím mít živnostenský list?
Gekon
Profil
Vzhledem k tomu, že ti ty prachy bude asi posílat na ňákej účet a bude si to dávat do daní, taxem ceklem zvědavej, co by si napsal do kolonky IČO...
Richi
Profil
No asi jo, reklamu musíš zdanit, jiné je to z činností jako jsou uměleká činnost nebo podobné, tam už to jde nějak nezdanit :-)
b.are
Profil *
samo limit bez zdaneni je 20000 nebo uz mozna min na rok, takze bez ZL by jsi mohl umistit 4 bannery za 5000 )) za 1 rok )))
b.are
Profil *
a dalsi vec ten kdo ti da penize bude od tebe chtit samozrejme doklad do ucta, coz mu nedas, cili potazmo si k tobe reklamu neda )))
jozob
Profil
Len taká malá poznámočka... Ešte som nevidel prevádzkovateľa freehostingu bez IĆO...
Richi
Profil
jozob: a prečo? ked je to FREEhosting což je zadara tak nemusí mat IČO :-)
jozob
Profil
Richi
Freehosting väčšinou prevádzkujú väčšie spoločnosti, často ako vedľajší projekt.
printf
Profil
Další možnost by byla využít nějakého zprostředkovatele, kterému budou zákaznící platit a který bude nějakým způsobem platit Tobě. Ale nevím jestli se to vyplatí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0