Autor Zpráva
Gekon
Profil
Zdracec, sestavil jsem si novej komp, mohli byste mi na něj říct svůj názor? Měl by být především na hry, práci s videem a zvukem (DJing) apod. Díky
procesor AMD Athlon XP 3400 + 64 Bit
základovka Microstar P4MA, nic moc o ní nevim, tu jedinou sem nevybíral já
paměť 2x 1024 DDR Kingstone 500 MHz
zdroj no name 400 W
chlazení Arcticool, průměr 14 cm
grafika Radeon 9800 Pro 256 DDR 400 MHz
zvukovka SB Audigy 4 ZS Bulk
HDD 2x S-ATA Seagate Barracuda 160 GB 10 000 RPM
DVD Plextor DVD+-RW
OS Win XP Proffesional SP 2

no, to je asi tak fšechno... co byste tam vy vyměnili?
Mistr
Profil
Jen tak pro zajímavost: kolik stojí taková hračíčka?
error414
Profil
Gekon
Jen ta grafika je na dnesni pomery slabsi
Anonymní
Profil *
No, řekněme, že skoro nic, páč bratr má vobchod:))
Dero
Profil
error414: Jen ta grafika je na dnesni pomery slabsi

Právěže ta grafika je velmi dobrá volba. Moderní současné grafiky se s nejmodernejšími procesory (resp. chipsety) prostě nudí. Takhle se zahřejí jak procesor, tak grafika (která má mimochodem AFAIK velmi dobrou podporu DX9), ačkoliv osobně bych preferoval spíše kousek z konkurenční stáje.

Já bych spíš upozornil na jinou, docela alarmující, věc: noname 400W zdroj.

Což o výkon, ten je dostačující, ale zdroje kupuji zásadně značkové a prověřené poté, co mi jeden takový noname odpálil počítač za téměř dvacet tisíc. Sám doma spravuji dvě mašinky, podobně poskládané jako je tato, jen maličko slabší - a noname zdroj bych k nim nepřipustil, fakt bych se bál.

PS: Doufám, že máš k té zvukovce odpovídající repro soustavu.
error414
Profil
Dero
Tu grafuku mam doma, a nenudi se. Podpora DX9 je vazne dobra a le v nekterych hrach spomaluje ona. Napriklad ve silent hunter, tam je velice narocne vykreslovani vody a tam evidentne dostava zahul. A to mam athlon 2800+, 512ram, a R9800pro 128MB
Gekon
Profil
On neni no name, jenom nevim to jméno:)) Ale stál asi trojku, takže nebude nejhorší. Repráky mám Genius SW 7.1, ty jediný sem si musel zaplatit:(... ale hrajou fakt dobře...
Dero
Profil
Skoro se mi Tě chce politovat, že jsi ze sestavy téměř za pětadvacet tisíc musel zaplatit repráky. ;op
Anonymní
Profil *
mily gekone.

je skvele, ze mas vyborny pocitac, nicmene na diskusi o webdesignu se snim nemusis chlubit. neco jineho by bylo, kdybys ten pocitac jeste nemel a potreboval poradit s nakupem komponent, ale i to bys mohl resit jinde. jiz ho mas, pochybuji ze bys nejakou komponentu menil (jenom blb by si neco koupil a pak chtel poradit co ma vymenit). navic jak zminujes sis ho nekoupil za vlastni penize, takze duvod k chlubeni tu opravdu nevidim.
ale jestli te to potesi....

ooooo, ty mas tak uzasny pocitac, jak moc bych si pral mit pocitac stejne konfigurace jako ma gekon!!!
habendorf
Profil
Tak teď já:

Intel Pentium III 999 Mhz
Ram 256 MB
grafika NVIDIA RIVA TNT2/TNT2 Pro
nějaký větráček s ulomenou packou držící na gumičce
nějaký board
zvukovka nějaká na boardu
disky 80GB a 2GB
nějaký zdroj a kastle

A taky se s tím dá žít a docela dobře :o)
Dero
Profil
habendorf: Nemá gigahertz, nemá gigahertz! Kiš, kiš.

Zní to dětinsky?
Anonymní
Profil *
habendorf: ale, ale... takhle se to nedela. to si muzis zalozit vlastni thread, kde ti ostatni reknou nazor na nej.
habendorf
Profil
Dero: já to vidím jinak - jsem na absolutní špici podgigahertzových procesorů :o)

Jo, a to vlastně mám ten procesor ještě nadtaktovanej. Takže pěkně topí a vzhledem k tomu na gumičce se houpajícímu pidivětráčku jen čekám, kdy to konečně shoří. A to nemluvím o tom, že prvních 5 minut po zapnutí připomíná zvuk větráčku ze všeho nejvíc motorovou pilu, asi se potvůrka zadírá :o)
Dero
Profil
jsem na absolutní špici podgigahertzových procesorů :o)

LOL :o)

Když se to vezme takhle, tak já se vlastně vláčím s naprostou šunkou v kategorii třígigahertzových procesorů. Závidím Ti! :o)
bitbit
Profil
Nechtel jsem se do toho michat, ale neda mi to.

Dero: to ze mas procesor AMD Athlon XP 3400+ 64 Bit jeste neznamena ze je řígigahertzový. AMD od procesoru XP neudava taktovaci frekvenci. Ten procesor ma neco pres 2GHz. U AMD jsou na to nekde tabulky. :)
bitbit
Profil
napr: AMD Athlon XP 2800+ 64 Bit ma asi 1,8GHz.

V tyto jadra totiz maji natolik lepsi konstrukci nez od Intelu, ze jis nemusi pracovat na tak vysokych frekvencich a presto se Intelu vyrovnaji.

To oznaceni je IMHO pouze aby se zakaznici nelekli, ze je to pomalejsi atd.
Dero
Profil
bitbit: Ale to já samozřejmě vím. A nemám Athlona XP 3400+, jinými slovy opravdu nejsem Gekon.
Anonymní
Profil *
uz to prosim vas nekdo locknete.
bitbit
Profil
Dero:
Sorry. Nejak jsem se v tom tratil.
Gekon
Profil
Kua, sem to nemyslel jako chlubení, spíš aby ste mi řekli, jestli to na práci s videem a hudnou bude stačit? Fakt nemám zapotřebí se chlubit, jestli to tak chápete, tak to je mejlka...:(
Anonymní
Profil *
no a ja bych zas rekl, ze kdyz to vyzkousis, tak budes vedet vic, jak ted po 19 prispevcich.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0