Autor Zpráva
venca12
Profil
V článku Způsoby počítání webové reklamy a odstavci PPC (platba za proklik) jsem se dočetl o možnosti sledovat počet kliků z logů cílového serveru, za pomocí refereru. Připadá mi to jako pěkná voblož, protože například já osobně mám referer vypnutý.

referer v mozille jde vypnout pomocí nastavení (do adresového řádku napište about:config) kde editujete hodnotu network.http.sendRefererHeader na nulu (defaultně bývá nastavena na 2)

Jestli například znáte server xchat.cz, tak tam je přihlášení uživatele řešeno tak, že se přihlásíte, je Vám vygenerován unikátní klíč, který slouží jako index k vašim dočasným přihlašovacím údajům v databázi. Aby Vás server mohl identifikovat je vložen tento klíč jako parametr do adresy stránky (nevím, proč autoři xchatu nepoužili sessions, což by bylo bezpečnější, možná kvůli větší přístupnosti webu [při vypnutých cookies na exploreru sessions nechtějí fungovat]). Mno a našli se tací vykuci, kteří vkládali do místností chatu odkazy na své stránky, ve kterých potom, pomocí jednoduché php funkce zjišťovali skrz referer právě tento Váš unikátní klíč, který je součástí adresy serveru xchat. Za pomocí něj se potom paralelně přihlásili na Váš účet a nadělali v něm pěknou paseku.

Nehledě na to, pokud člověk zapojí drobet fantazie, referer je jako stvořený pro sledování pohybu uživatelů na stránkách a zjišťování tak jejich zvyků a pod. (není daleko od zneužití takových informací).

O co se mi tedy jedná? Myslím si, že počítat prokliky za pomocí refereru není dobrý nápad, už jen z toho důvodu, že je to mnohem nejistější (kvůli lidem, kteří mají referer vypnutý a možná i kvůli flashi, nevím, jak je to s refererem u něj), než "klasické" přesměrovávání s tím, že proklik započítá přesměrující stránka.

Co si o tom myslíte? (Nemám tucha, jestli se tady něco podobného neřešilo)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0