Autor Zpráva
peteo
Profil
nejak sa mi rozostril monitor (starší už, priznávam).

keď tam ale nabehne šporič - tmavé pozadie, a potom normálne robím, tak je to v pohode, ale na svetlej ploche sa mi časom rozostrí (cca20 min-1 hod).

je možný nejaký zásah do monitoru na odstráneneie tejto tejto chyby, ak áno, tak aký?

Viem, že najľahšia náprava je kúpiť nový, tak to mi neraďte. Aj to bude.
Mistr
Profil
Je možné i použití kladiva? :-)) Ne, promiň, obávám se, že opravdu budeš muset koupit nový monitor. Zkus třeba takový dotaz položit v nějaké odborné počítačové firmě. Věřím, že ve Tvém okolí se nějaké najdou. Zkus si jich, je-li to možné, oběhnout či obeslat více. Čím víc hlav, tím větší šance na nalezení jiného řešení než je nákup nového monitoru.
peteo
Profil
ach jo.

ale až zajtra ;)
jozob
Profil
Mistr
"Je možné i použití kladiva?"
No Yuhú písal niečo o použití hrubej sily na blogu. A vyzerá to tak, že to pomáha :D

peteo
Takisto Ťa asi sklamem. Ale naskôr by som sa skúsil opýtať niekoho, kto opravuje televízory - on určite bude vedieť, prečo sa obraz rozostruje. Oprava môže byť pri všetkom šťastí aj jednoduchá - možno len nastavenie potencimetrických trimrov (aj keď z popisu to vyzerá skôr na niečo vážnejšie) alebo podobne. No každopádne najskôr skús nejakého TV opravára.
peteo
Profil
jozob:

také niečo som mal na mysli. Len či niekto nevie niečo konkrétnejšie.
jozob
Profil
peteo
Kedysi som niečo o týchto veciach vedel, ale to som už pozabúdal. Ale je šanca, že chyba bude spočívať len v nejakom nastavení, ktoré sa časom narušilo. Viac Ti fakt neviem povedať, už sa v tom nepohybujem.
Mistr
Profil
jozob
Kedysi som niečo o týchto veciach vedel
Ty, který nesnášíš televizi...? To mi ani neříkej... :-))
jozob
Profil
Mistr
<OT>Ty si čítal môj blog?... To som netušil, že to niekto bude čitať :-)...</OT>
Mistr
Profil
jozob
Blog? Ty o tom píšeš i na blogu? Tak to mi uniklo. Na Tvém blogu jsem četl jiné stránky.

Informaci o Tvém odporu k televizi jsem se dozvěděl tady na diskuzi, a sice ve Tvém profilu.
jozob
Profil
Mistr
<OT>No... už posledný príspevok OT: Aj na blogu som sa okrajovo zmienil o nesympatiách voči niektorým médiam, konkrétne tento článok. Ale to sme už úplne OT, takže koniec :-) </OT>
b_are
Profil
je problem toto "časom rozostrí (cca20 min-1 hod). "

kdyby byl rozostreny porad, tak ho staci rozebrat a na takovem "trafu" jsou 3 potenciometry, kterymi to lze korigovat, zrovna pred tydnem jsem se nastval a svuj rozostreny image quest jsem rozebral a doladil, ted je jeste ostrejsi nez byl od novoty :DDDD
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0