Autor Zpráva
lukysy
Profil
Potřebuji zjištovat po připojení svou IP adresu. Stáhl jsem si malou utilitku ze Slunečnice, ale ta mi hází tohle 172.24.49.48 místo tohodle 62.141.25.17 (zjištěno z BB ShoutBoardu).

Potřebuji to kvůli CZDC++, abych mohl být v active módu a nechce se mi to pořád zjišťovat přes ten BB ShoutBoard. Mám GPRS připojení od Týmobajla...
thingwath
Profil *
No jo, týmobajl má to připojení řešené asi tak, že první veřejná ip adresa asi po deseti skocích. Pokud chceš CZDC++ a trochu rozumné připojení tak vol cokoliv jiného než tmobilní GPRS. Můj názor. Jinak to budou furt problémy a problémy.
lukysy
Profil
thingwath Možnost výběru nemám... Jen vím, že jsou u nás v Česku někdy dvě IP adresy. Nějaká vnitřní a veřejná a jsou s tím problémy nejen na CZDC++. U ADSL jsem o tom četl. Přes týmobajl mi to jede fpohodě, ale když se odpojím, tak se skoro vždy IP adresa změní. Já mám ještě takový problém, že mám mobil přes sériový port bez dobíjení, takže pravidelně se pravidelně po dvou hodinách vybíjí a já musím vyměnit baterku z druhého mabajla a tím vlastně vypnout mobil a přerušit spojení. USB kabel nešel nainstalovat.
thingwath
Profil *
Přiznám se, že přímé informace o tom jak to u tmb funguje nemám, co ti vrací výpis příkazu ipconfig /all ? (aspoň doufám, že to tak na windows je, tuším že to tak bylo)
thingwath
Profil *
Každopádně ta adresa co ti uvádí ten program ze slunešnice je z neveřejného rozsahu. A na takovou se nelze zvenčí (z internetu dostat), pokud dobře chápu co je to active mód u CZDC++ (a dobře chápu, co je samotné CZDC++), tak to představuje dost vážný problém.

Každopádně znám člověka co tohle připojení má a myslím, že je možné za příplatek dostat veřejnou IP.
lukysy
Profil
No vypíše tu netovou, ale napíše tam dvě DNSky a pak to vypisuje Ethernet, jako věci k LANce... To že je z neveřejného rozsahi vím taky, protože se přes tyto adresy připojuji přes síť s notebookem.
Ano, pevná IP adresa u TM možná je, ale o tom zase nerozhoduji já a ani bych o to něměl zájem, protože já tu dynamickou IP potřebují na session na nějaých serverech, které si hlídají určité věci podle cookies a IP. Cookies zakážu a po každém novém připojení si můžu dělat co chci...
thingwath
Profil *
No, 62.141.25.17 je pokud vím adresa tmb routeru (a|nebo) proxyny, s tím toho moc nenaděláš. Myslel jsem nikoliv pevnou ale alespoň veřejnou, mám pocit, že je to u tmb rozdělené i takhle, ale nevím, nevím.
DoubleThink
Profil *
Použij StrongDC++ Ten umí zjistit tvou IP adresu sám (autodetect), navíc je to v současnosti jeden z nejlepších klientů (spolehlivé segmentované stahování, TTD hash, vlastní detekce cizího FakeSharu,...)

http://strongdc.berlios.de/
flying gentleman
Profil
a nebo napis na nejakym hubu +myip a mela by se ti napsat
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0