Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
ukradli mi moje stránky www.rneco.wz.cz/w3/

ty ukradené: http://www.twofaces.ic.cz/new/

to je drzost dali si tam i moje počítadlo a tak jsem na ně přišel nevíte prosím někdo jak s nimi zatočit
Filips
Profil
Myslím, že nijak máš prostě smůlu. To se může stát každému.

Filips
Dero
Profil
Myslím, že nijak máš prostě smůlu. To se může stát každému.

No to by tak hrálo, kdyby to tak fungovalo.


Anonymní:

Napiš adminovi webu, ať styl okamžitě stáhne. Když odmítne nebo neodpoví, napiš na ic.cz, ať mu zruší účet. Vyhoví Ti.
Gekon
Profil
Souhlasím s Derem, ale jenom bych to trošku vylepšil: adminovi bych rozbil hubu
Richi
Profil
mě se zdá že ty styli jsem už viděl tak na stovke webů, není to šablona?? :-)
Timy
Profil
Richi
že ty styli
Opravdu je to správně?
llook
Profil
Spoj se s tou TŠ. Pokud jim ten web dělal někdo jiný, třeba o tom ani neví a bude je to zajímat (zvlášť jestli za to zaplatili). Pokud to nepomůže, tak se spoj s jejich webhosterem. Webhoster za obsah porušující zákony sice nemůže, ale jen dokud o tom neví.
Mistr
Profil
A potom, co zklame rada kolegy označeného jako llook, zkus o celé věci zpravit poskytovatele jejich webového prostoru. Třeba se s tím něco dá dělat.
Anonymní
Profil *
Jaký je rozdíl mezi webhosterem a poskytovatelem webového prostoru?
ninja
Profil
1. Kontaktovat autora stranek a durazne zadat napravu
2. Kontaktovat zakaznika (majitele) stranek a dtto
3. Kontaktovat webhosting a dtto
4. Podat zalobu k soudu a navrh predbezneho opatreni.
llook
Profil
4. Podat zalobu k soudu a navrh predbezneho opatreni.
Tady ale vzniká otázka, jestli to za to stojí. Sice můžeš žádat náhradu soudních výdajů, jenže na to si taky můžeš pěkně dlouho počkat (ale zase ne tak dlouho, abys mohl žalovat ČR).

Teď mě napadá ještě jedna související otázka - jak by se v takovém případě prokazovalo autorství?
Mistr
Profil
Anonymní
A jo, kolega llook se o tom již zmínil. Špatně jsem si přečetl jeho odpověď. Poskytovatelem webového prostoru jsem ve svém příspěvku zamýšlel zřejmě totéž, co kolega llook svým webhosterem.

Omlouvám se za případnou nejistotu.
Anonymní
Profil *
Vždyť je to šablona jak vyšitá.... Občas tam na těch "ukradených" stránkách mají pozapomenuté formátované texty jako "Toto bude nadpis" a "Toto je normální novinka" a "Toto je novinka s odkazem" apod.
YoSarin
Profil
Anonymní
Protože mám ve stránkách kus kódu který říká
<!-- Začátek menu -->
<!-- Konec menu -->
jsou ty stránky šablona?
Heh... :)
Já to používám celkem běžně - když skládám stránky z více souborů... usnadňuje mi to orientaci... a nevidím důvod obviňovat Anonymního číslo 2 že jeho stránky jsou beztak šablona...
Teď ale nevím jestli jsem posledního anonymního pochopil správně... netuším které stránky obviňuje z podvodu (reaguji na případ, že ze "šablonyánství obviňuje původní stránky www.rneco.wz.cz/w3/ )

YoSarin
Rneco
Profil
Šablona to opravdu není nikdy jsem ji zadarmo nevystavoval.
Rneco
Profil
Asi bych na ně nikdy nepřišel, ale dát si tam moje počítadlo to je drzost.
koudi
Profil
ne drzost, ale vysloveně blbost :)
ninja
Profil
Rneco: A uz jste krom zahajeni diskuze podniknul nejake kroky? Vetsinou staci telefonat zucastnenim subjektum. Co rikaji autori kopie? Co jejich zakaznik?
rneco
Profil *
Po tom co jsem jim poslal mail tak se vymluvili že to udělala nějaká firma a stránky si přesunuly na
http://www.opf.slu.cz/zavinac/face/index.html
koudi
Profil
Vyžádej si kontakt tý firmy, napiš jim. Pokud ti ho nebudou chtit dát, nebo ta 'firma' nebude chtit spolupracovat, tak jim klidně napiš, že ať to (třeba do týdne) odstraní 'jinak budeš nucen řešit tento problém právní cestou'. Většinou to pomáhá, nikdo si nechce přidělávat starosti kvůli takový volovině (myslim to obecně, ne na tvuj design).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0