Autor Zpráva
WanTo
Profil
Čemu byste dali přednost, kdybyste vytvářeli jednoduchou databázi, ve které by byly pouze informace o článcích a příspěvcích na weblogu (žádná hesla atd.), XML souboru nebo nějaké SQL databázi?
Hugo
Profil
WanTo

Radši databázi, ale hodně záleží na konkrétních požadavcích a na rychlosti serveru.
Marty
Profil
SQL databázi (používám). XML jsem zkoušel, ale moc mi to nesedlo, když budeš mít velký objem dat, bude to pomalejší.
WanTo
Profil
Do XML souboru neukládám celé články, jenom informace v jakých souborech jsou + datum, sekce, ve kterých jsou atd.
Marty
Profil
No stejně, pokud těch článků bude hodně, může to začít zpomalovat načítání stránky. A pokud budeš ty údaje ukládat pokaždé do jiného souboru, může se to při načítání několika příspěvků najednou taktéž zpomalovat.
WanTo
Profil
Myslím že pro maximálně 10 příspěvků na stránce by to neměl být zas takový problém. Každopádně pokud to bude pomalé, asi budu muset použít MySQL.

Mě se na tom XML líbí, že je strašně jednoduché ho upravit. Nemusím vymýšlet nějaké složité SQL dotazy na přidávání článků, mít strach z toho že se mi příspěvky nějak špatně seřadí...
Hugo
Profil
WanTo

Já jsem kdysi dělal takový jednoduchý redakční systém v xml a hodně jsem nadával na admina, který nechtěl nainstalovat db na server. Většinu věcí je jednodušší realizovat pomocí sql.
WanTo
Profil
Mě teďka zase přišlo, že je jednodušší to udělat přes XML...
Hugo
Profil
WanTo

Zkus a uvidíš, každý máme jiné nároky a potřeby, takže tobě může xml vyhovovat více.
WanTo
Profil
Akorát psaní toho parseru je teda hrozná věc :) Naštěstí to už mám za sebou :-D
Marty
Profil
Ono v podstatě XML je jednodušší, ale pokud budeš chtít později do systému nějak více zasahovat a měnit ho, bude to pracnější než s databází.

A ještě 2 poznámky:

- pokud pracuješ s databází, neválí se ti všude spousta různejch souborů
- pokud pracuješ s xml, může ti data číst každý (pokud to nezakážeš a bude odhaleno tvoje pojmenování souborů)
WanTo
Profil
pokud pracuješ s databází, neválí se ti všude spousta různejch souborů
Naštěstí v tom mám pořádek, jeden soubor + soubory pro články

pokud pracuješ s xml, může ti data číst každý (pokud to nezakážeš a bude odhaleno tvoje pojmenování souborů)
To mi nevadí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0