Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Je mozne kopirovat clanky?
Chci provozovat redakcni system s velice uzkou tematikou a pridavat do nej clanky z novinovych serveru.
Je mozne to delat bez poruseni zakona? Chci pod kazdym clankem uvest zdroj, ale to asi na situaci nic nemeni, nebo jo? Rozhodne nehodlam prohlasovat ze jsem autorem clanku.
Jak by to bylo kdybych kopiroval jen cast clanku s linkou na original? Myslite ze bych se mohl s nejakou novinovou webovkou dohodnout?
Casto vidim ze mnoho weblogu kopiruje clanky, myslite ze jim hrozi nejake vyrzne nebezpeci ze strany zakona? Jak mam postupovat abych v budoucnu nebyl vystaven hrozbe zaloby, atd.

Dekuji za jakekoli info, nazor, nebo radu.

Miro
Marty
Profil
Nejlepší bude, pokud se vždy dohodneš s autory daného článku.

Citace z blogů většinou nevadí, ale tam jich není tolik a jsou většinou jen velmi krátké, proto se na bloggery většinou nikdo nezlobí.

V tvém případě půjde asi o masivnější citování a proto bych se raději dohodnul s majiteli daných článků. Mysleme taky na to, jak bysme se asi cítili my, kdybychom byli na jejich místě.
Anonymní
Profil *
Ja bych vsem dovolil kopirovat me clanky v pripade ze uvedou zdroj s odkazem.

Miro
Dero
Profil
Pokud autor článku vysloveně neuvede, že svoluje k tomu, aby byl článek přetisknut v plném rozsahu, tak nesmíš. Nicméně každý text smíš v omezené míře citovat. Tady zákon mluví nejednozněčně - musíš si určit, co to je omezená míra. Ale určitě to není polovina pětistránkového článku. Většinou se jedná maximálně o pár řádků.
SuE
Profil
ještě bys to mohl udělat tak, že napíšeš informaci o tom článku - o čem je, vypíchneš podstatné body a hodíš link na originál. Samozřejmě ho nesmíš opsat, můžeš použít jen pár citací ale možná by to nebylo k zahození - tvůj čtenář získá představu o čem to je a pak se rozhodne, jestli tam klikne nebo ne, a bude rád, že díky stručnému přehledu ušetřil čas :-)
Anonymní
Profil *
dik za nazory

Miro
Bloudil
Profil *
mám taky v tomto takový problém, zajimalo by mě, když na svém webu napíšu toto: fotky a obsah článků mají pouze infomativní charakter a nejsou majetkem webu ; jestli bych mohl v tomto případě kopírovat různý matriál třeba z knížek
jozob
Profil
Bloudil
Z knížky môžeš dať krátke citáty, ale mal by si uvádzať autora a názov knihy, poprípade vydavateľstvo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0