Autor Zpráva
...
Profil *
Příjemně jarní den, malý dotaz: Máte veškerý obsah svého kompu obstaraný legální cestou? Přiznám se, že já tedy neE...trošičku mě děsí, že jsem to právě já a můj komp, kdo čas od času sesmolíme nějaký webík (samozřejmě bez papíru).
Jenže stran živnosťáku (jenž bych si byl ochoten obstarat) je to vzhledem k víše zmiňovanému možná o ústa či svobodu...

Takže, kdybych měl živnosťák, dejme tomu s maličkými příjmy, může mi vtrhnout do domu ozbrojená inšpekce za účelem proskenování mé dílny?
Jaký TREST pak zpravidla následuje? Snad ne odnětí svobody?... dík (pozoruji známky paranoidních stavů)..
Hugo
Profil
...

Zatím to není IMHO tak žhavé. Ale pokud by ses tím chtěl živit, tak asi nebudeš mít jinou možnost než koupit legální soft.
Ice
Profil *
Pochybuji ze tak na malou rybu pujdou naci experti pres PC. Stejne na to nemaj lidi co se v tom vyznaj.
thingwath
Profil
Bez povolení k prohlídce k tobě jen tak ze srandy na kontrolu vtrhnout nemůžou. A to taky jenom za úsměv snad nedostanou. A i kdyby, nevím co všechno můžeš mít, ale věřím, že by to byla nejhůř podmínka :-)

Otázka je, co za software k podnikání potřebuješ a stojí tolik, že si to nemůžeš dovolit?
...
Profil *
...ale jo, myslím, že na podzimních jabkách bych si v Itálii na Studio 8 našetřit moh´, ale je přeci jen dost i toho ostatního, co mám s ne úplně čistým svědomím...
Snad na stránkách ministerstva vnitra by mohli mít jasno, jesijc je za to "jen" ta podmínka...
Martin
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=4 191
roberta
Profil
keď robíš bez papierov, tak je to nelegálne. pravda je však taká, že ti nemajú ako dokázať, že si niečo urobil, keď ani firma, pre ktorú si stránku robil, ti nič nevystavila (zodpovednosť je teda na tej firme)

ak to budeš robiť na živnostenský list, tak musíš mať všetok soft legálny, síce to teraz nemá kto kontrolovať, ale nikdy nevieš, či nechvália nejaký zákon, ktorý bude platiť retrospektívne, teda aj nato, čo si robil pred tým, ako si si zaobstaral živnosťák...

inak taká menšia rada: nikde sa nechváľ, že máš v kompe nelegálny soft
thingwath
Profil
Inu, v rámci zdravého rozumu bude ten trest jistě nastavený tak aby odrazoval. Ale jestli to tak je, to nevím. Každopádně si nevzpomínám, že bych slyšel, že za to šel někdo natvrdo do vězení.
thingwath
Profil
roberta
Schválit mohou při trošce šílenosti jakýkoliv zákon.

Profil *
ahoj. mam dotaz.
jak na nějakou firmu poslat softwareovou policii? Teda vím, že to neni ode me moc pekny, ale kdyby se k vam nekdo zachoval, jako oni ke mne, udelali byste mozna i horsi veci...
Poradi nekdo?
Díky!
Joker
Profil

Stejně jako lze poslat policii na kohokoliv: podáním trestního oznámení.
Ovšem vyznění toho dotazu je zhruba "Oni mi něco udělali, tak se jim pomstím a pošlu na ně policajty". Za sebe tedy příznivcem takových praktik rozhodně nejsem.

edit: pokud teda to "něco" není "používají moje programy a nezaplatili mi za ně", pak to docela chápu.
Railbot
Profil
Žádná softwarová policie neexistuje, to jen pro pořádek. Je tu oddělení počítačové kriminality a zloději typu BSA a OSA. Navíc někoho na někoho poslat nejde jen tak. Chce to důvodné (podložené) podezření ze spáchání tretsného činu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0