« 1 2 »
Autor Zpráva
RPG
Profil
Dobrý večer všem...

Jak tak sleduji diskusi, je tady spousta profíků, u kterých si nedovedu představit, že by někdy začínali na framech apod. :-) Máte někde v hloubi disku zahrabány vaše první výtvory? Rozhodně by mne to zajímalo.

Opravdu většina z vás začínala na framech (já nejsem vyjímkou)?
Pojďte zavzpomínat na staré (těžké) časy. ;-)
Leo
Profil
Ja jsem frames nikdy nepouzil, mel jsem k nim odpor odjakziva. Muj nestarsi vytvor co je na webu (myslim, ze v te dobe jeste vsechny prohlizece neumely ani CSS pro barvu textu; od roku '96 doslo jen k malym zmenam, a to jen v obsahu, ne v kodu):

http://leo.astronomy.cz/

Leo
thingwath
Profil
No, já se k profíkům v oblasti webu rozhodně neřadím, nicméně první webová stránka co jsem udělal už bezpečně neexistuje :-) Rámce, menu přes obrázek s mapou... přístupnost sama :-) Je to pět let, na druhou stranu. (už pět let? ach jo)

Větší sranda byla studovat zbytky starých PHP kódů. Cítil jsem se přesně jako archeolog, je to zajímavý pocit, když odkrýváte záhadné nápisy, kterým nerozumíte, jenom fascinovaně koukáte na jejich zcela exotické uspořádání :-)
llook
Profil
Sice nejsem profík, ale o obor se amatérsky taky už pár let zajímám. Bohužel nepatřím mezi ty nostalgiky, kteří schovávají fotky z dětství a svoje první weby.

Abych nekecal - svůj první web ještě mám někde na disketě (tehdy ještě flash disky nebyly), ale na té disketě už zůstane.
Byl o Simpsnových, sestával asi z šesti stránek, pár mega grafiky vyrabované z cizích stránek o Simpsnech, a měl celkem jednoduchou strukturu (rámy ani tabulky jsem totiž ještě neuměl ;-) ).
Když se na to dneska podívám - pár nedostatků by se našlo: kromě porušování autorských práv taky animované gify, jedno marquee, zvuk na pozadí a hláška "optimalizováno pro MSIE a 800x600" (i když kromě marquee a zvuku mi všechno fungovalo i v NN4). Ale jinak nebyli úplně špatné.

Moje druhé stránky byli něco příšerného. Se zánikem freehostingu na Hyperlinku zanikli, čehož vůbec nelituju. Objevil jsem tehdy totiž web dusan.pc-slany.cz/internet/ (tedy dnešní www.jakpsatweb.cz ), který mě naučil naučil spoustu skvělých efektů. Takže stránky byly v tabulce, menu bylo obrázková mapa a text měl stínování (pomocí filtrů).
Kajman_
Profil *
nicméně první webová stránka co jsem udělal už bezpečně neexistuje :-)

Ani tady?
http://www.archive.org/web/web.php
Dero
Profil
Já jsem začínal před pěti lety na CSS + prezentačním HTML, framů jsem se nikdy v začátcích ani nedotkl.

Moje první stránka v provozu ještě je - bylo mi tehdy dvanáct - neukážu. :o)
thingwath
Profil
Kajman_

Ani tam :-) Naštěstí :-)
habendorf
Profil
Koukám že až na Lea jste všichni pěkní srábkové a link nedáte a nedáte :o)

Tak já se teda stydět nebudu. První web jsem napsal před necelým rokem a půl.
20.9.2004 jste mi ho zde hodnotili, nikterakž slavně :o)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=70
Yuhů
Profil
Já jsem taky hustě začínal na rámech, ten web ještě běží, ač je starý devět let (a co je zajímavé, tu hru stále hrajeme):

www.gawain.pc-slany.cz
djlj
Profil
Taky se pochlubím :D.

http://italiandancefloor.net/history/ :))
Timy
Profil
První web byl poskládán snad z několika desítek vložených rámců dohromady... Bylo to v nějaké osmé třídě, už to nemám (a jsem rád :-)). Druhý web byl již dělán v CSS, table layout jsem třeba v životě nepoužil. Jinak ten druhý web je www.oflashi.net
Romanticka
Profil
jasne ze jo :))

prvni stranka
Mistr
Profil
Moje první stránky jsem dělal s kamarádem, spolužákem ze střední školy. Vlastně on to byl, kdo mě přivedl na myšlenku tvorby www stránek. A co to bylo za stránky? Byly to stránky naší školy - SPŠ zeměměřické v Praze.

První stránky, které jsem dělal opravdu sám byly k Mistrovství světa v ledním hokeji 2000 a následně k Mistrovství Evropy ve fotbale 2000.
YoSarin
Profil
Kajman_
Těbuch... :-D Dík žes mi ukázl ten webarchív... fakt dík... :-D
Sem tam svoje uplně první stránky našel - only4you.webpark.cz (to aby ste to v tom archivu našli ;) )... :-D No běs a hrůza, ještě že na tom archívu nemaj ullžený všechny obrázky (pozadí ap) :-D
Samozřejmě rámy, blikající gify (mám pocit, že jsem někde dokonce použil blikající rámeček kolem textu... :-D) No prostě noční můra... :-D
Plaváček
Profil
Sám jsem byl překvapen, že můj úplně první výtvor ještě existuje :) Viz http://weblog.plavacek.net/2004-10.html#1097214361
PerToon
Profil
Zase si uvědomuju jak sem příšernej tvor... ještě žádný web sem nedokončil a řekl bych že teď pracuju dlouhodobě na prvním webu který možná dokončím... takže prvních x rozpracovaných webů nikdy nepoznalo web a moje úplně první stránka je asi z jara 2003 (což mě taky děsí, že tak nedávno). A taky nikdy nebyla na webu....
habendorf
Profil
moje úplně první stránka je asi z jara 2003 (což mě taky děsí, že tak nedávno)

Proč? Moje první je z podzimu 2004 :o)
gajdynator
Profil
habendorf
Moje první je z podzimu 2004 :o)
Moja tak isto (z 2004)...
PerToon
Profil
habendorf- Prostě mě děsí že moje první zkušenosti s html a vlastně celkově s internetem jsou jen 3 roky zpátky... přijde mi to divný... a na druhou stranu mě děsí, že sem za ty tři roky ještě nic pořádně neudělal :-)
RPG
Profil
Yuhů
Zabýváš se dřevárnami / dřevěným šermem? Jestli ano, nepochopím, kde bereš na to vše čas... vždyť víš, jak jej podobné zábavy žerou rychle. :-)

Romanticka
Teda, když je porovnám s tvými současnými... :-)

Plaváček
Ten dělník se zbíječkou nemá chybu. :-D

PerToon
Tohle máme společné, já rozepsal asi 7 různých webů, o různých věcech, z čehož jsem dokončil jeden. :-)

Timy
První web byl poskládán snad z několika desítek vložených rámců dohromady... Bylo to v nějaké osmé třídě, už to nemám (a jsem rád :-))
Kecáš. :-)))

Hehe, mimochodem, všichni, které jsem měl za "profíky" mi to následně hned vyvrátili, že jsou jenom nadšení amatéři...
llook
Profil
Tak díky Internet Archive lze moje druhé stránky nalézt v rozdělaném stavu: http://web.archive.org/web/20010520202855/http://crap.hyperlink.cz/
Po dokončení vypadaly ještě o dost hůř (přibylo pár tabulek, bannery Billboard a stínování filtrama), ale to naštěstí archivováno není.

Dero neukážu
Zkoušel jsi někdy do Googlu zadat svoje jméno? :-) Jestli ty první stránky jsou WinKec, tak to není zas tak špatné. Zvlášť v porovnání s ostatními odkazy v tomto threadu.
llook
Profil
PerToon na druhou stranu mě děsí, že sem za ty tři roky ještě nic pořádně neudělal
Z toho si nic nedělej, mě zase děsí, že jsem za těch +/- 10 let ještě nic pořádně neudělal... ;-)
habendorf
Profil
RPG:Hehe, mimochodem, všichni, které jsem měl za "profíky" mi to následně hned vyvrátili, že jsou jenom nadšení amatéři...

Proč? Každý nějak začínal a nikdo učený z nebe nespadl :o)
WanTo
Profil
Můj první výtvor sice asi už neexistuje, ale pamatuji si ho tak přesně, že bych ho snad dokázal vytvořit znova, úplně stejný :-D Přece jen není příliš těžké si zapamatovat stránku s čtyřmi odkazy, kterou jsem asi hodinu "přepisoval" do notepadu.
Dero
Profil
llook:

Zkoušel jsi někdy do Googlu zadat svoje jméno? :-)
Dělám to s narcistickou pravidelností. :o)

Jestli ty první stránky jsou WinKec
Psssst! Nejsou. Je to mnohem, mnohem horší. Ani ne tak technicky jako obsahově. A nepátrej po tom. :o)
habendorf
Profil
Dero: Fakt se mi nechce věřit, že bys byl takový srábek. Po tom co ukázali třeba Plaváček nebo llook (nebo já) ... vždyť je to hezký trochu zavzpomínat a zasmát se sám sobě.
Dero
Profil
habendorf: Jsem srábek, mně je z toho webu (http://vpb.wz.cz/) trapno. :o)
RPG
Profil
habendorf
Jak jsi to myslel?
Já je (včetně tebe) mám prostě za profíky a oni si to pořád ne a ne přiznat. :-)
*Čvachta*
Profil *
Hoši to co jsem měl první já, to stojí za to :-)

Stadím se, ale ukážu: http://sweb.cz/plysaci/
thingwath
Profil
No, já bych to možná ukázal, ale opravdu od toho bezpečně už žádná kopie neexistuje :-)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0