Autor Zpráva
WeBa
Profil
Dělám si poznámky z latiny a zajímalo by mě jestli (a jak) jde na klávesnici nějak napsat 'vodorovná čárka' nad samohláskami, která v latině označuje délku. (Případně i jestli jde udělat 'oblouček' nad samohláskou (takové 'u') - co značí krátkost).
thingwath
Profil
Otázka je jak na které klávesnici :-)

Jinak jsou to nepochybně znaky nacházející se v Unicode, tak by je tam šlo vložit číslem, když nic jiného.
PerToon
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/html/entity.html ?
WeBa
Profil
Otázka je jak na které klávesnici :-)

Na tý mojí pochopitelně :). Taková černá, jestli to pomůže :).

Jinak (možná budu blábolit) - koukala jsem se do 'mapy znaků' jestli by tam nebylo něco odpovídajícího a našla 'macron - pomlčka nad' (což zní slibně), ale jaksi nevím, co si s tím dál počít. (Zkopírovat to můžu, ale nedostanu to 'nad' tu samohlásku) Potřebuju to do Wordu, ne na stránky.

Edit - pomlčka nad, to je blbost, beru zpět, vůbec to nevypadá slibně.

Edit2 - tak už jsem to asi vyřešila - pro Times New Roman jsou na to přímo písmenka, která v tom mém písmu asi nejsou.
Miloš
Profil
A ta písmenka se dají volat přímo číselnou zkratkou (ALT+číslo)
0256 Ā *** 0257 ā *** 0274 Ē *** 0275 ē *** 0298 Ī *** 0299 ī *** 0332 Ō *** 0333 ō *** 0362 Ū ***0363ū

Ve Wordu se pak asi dá nastavit pro každý z těchto znaků nějaká klávesová zkratka ve smyslu CTRL+SHIFT+písmeno či tak nějak podobně. V horším případě to lze zapisovat zástupně (třeba /*a*/) a na konci tyto sekvence hromadně zaměnit za příslušné znaky (šlo by na to i makro).
Anonymní
Profil *
V horším případě to lze zapisovat zástupně (třeba /*a*/) a na konci tyto sekvence hromadně zaměnit za příslušné znaky

Á, to je dobrý nápad. Dík.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0