Autor Zpráva
tpikalek
Profil
Mám doma 512kbps Wi-Fi připojení bez omezení dat. Problém je, že mě ten, co mě montoval anténu říkal, že když budu přenášet nadměrný množství dat, můžou mě vypovědět smlouvu. Říkal, že router počítá pakety a ty se pak dají přepočítat na MB.
Je to pravda? Jak to počítá, když je na ten router připojený několik uživatelů zároveň? Kolik paketů je 1MB?
fimmos
Profil
Pokud máš ve smlouvě uvedeno bez omezení, tak ti ji nemůžou vypovědět. Taky by jsi se měl zeptat, kolik můžeš maximálně přenést.
tpikalek
Profil
Mám tam napsáno bez omezení. Hele, má máti je notářka (takže tomu rozumí) a říkala, že můžou od té smlouvy smlouvy klidně odstoupit.
Řek bych ale, že to říkal jenom proto, abych jim moc nevytěžoval linku. Navíc oni myslím platí za přenesený GB, takže by kvůli mě platili víc (ať si platí :o) ).
Ptal jsem se, kolik je tak maximální - říkal tak přiměřeně, kolem 10GB, což se myslím celkem dá. I když...mám to 14 dní a odhaduju, že jsem stáhl (a to nepočítám běžný prohlížení webu a upload) kolem 4 GB - nějaká Linuxová distribuce, updaty, mp3...

Jenom mě ještě zajímá, jestli se dají pakety převěst na MB, a jak může router počítat pakety pro každýho uživatele zvlášť. Díky.
Anonymní
Profil *
Jak to počítá, když je na ten router připojený několik uživatelů zároveň? Kolik paketů je 1MB?
Nevíte? :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0