Autor Zpráva
Petra z Votic
Profil
Nevíte někdo proč DW8 /ale dělal to i DW7/ když z rychlé nabídky v panelu Text dávám b vždy vloží strong?

Je to chyba? Nebo to je nastaveno někde v properites jako default?

A nebo mě jenom tak škádlí? :))
Glacier
Profil
Předpokládám že je to o nastavení, nahrazuje starý tag HTML za nový XHTML.
Možná to poznává podle DTD....
Timy
Profil
Glacier
Předpokládám že je to o nastavení, nahrazuje starý tag HTML za nový XHTML.
Zajímavé, element <strong> byl již v prvních specifikacích HTML a znal ho i stařičký Mosaic 2.

Petra z Votic
Patrně se domnívá, že chceš daný text zvýraznit či že prostě chceš dát textu větší důraz a proto tam dává sémantičtější element <strong>.
Dero
Profil
Předpokládám že je to o nastavení, nahrazuje starý tag HTML za nový XHTML.

Hloupost, nahrazuje opovrhovaný tag <b> tagem <strong>, protože používat strong je moderní. Ty tagy nejsou totožné, proto je taková záměna chybná. A jen tak na okraj, tagy <b> i <strong> se oba vyskytují i v HTML 1 - je tedy jen mýtus, že <strong> je nový. Stejně tak se tag <b> vyskytuje i v XHTML 1.1, není zastaralý.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Glaciera:
nahrazuje starý tag HTML za nový XHTML
Bereš-li <b> jako starší ekvivalent <strong>u, stává se <strong> přebytečným. Dreamweaver to tak zjevně bere, jen užívá špatný element.
Krom toho jsou v XHTML naprosto stejné elementy jako v HTML, vůbec k žádné změně v tomto ohledu nedošlo. I kdybychom uvažovali jen Strict DTD, element <b> je povolený.

Reaguji na Timyho:
O tak dávných dobách je toho na webu poměrně málo, nicméně <strong> asi opravdu bude trochu novější než <b>. O pár měsíců.

Patrně se domnívá, že chceš daný text zvýraznit
Takže předpokládá, že tučný text má být považován za zdůrazněný. I na straně editorů se rozdíl stírá.

proto tam dává sémantičtější element <strong>
Element <strong> je sémantičtější jen podle definice W3C. Realita webu beztrestně staví na stejnou úroveň <b>.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Čemu říkáš HTML 1?
Timy
Profil
Chamurappi
nicméně <strong> asi opravdu bude trochu novější než <b>. O pár měsíců.
Patrně ano, <b> již podporoval Mosaic 1, pokud vím. Neřekl jsem, že <b> je novější ;-).

Element <strong> je sémantičtější jen podle definice W3C. Realita webu beztrestně staví na stejnou úroveň <b>.
Pokud jsou na stejné úrovni a specifikace říká, že na tohle by se měl používat spíš element <strong>, mám použít element <b> jen proto abych šel proti specifikaci nebo proč?
Dero
Profil
Chamurappi: Původní specifikaci HTML.
Dero
Profil
Konkrétně popsanou zde: http://www.w3.org/MarkUp/draft-ietf-iiir-html-01.txt
Petra z Votic
Profil
Petra z Votic
Patrně se domnívá, že chceš daný text zvýraznit či že prostě chceš dát textu větší důraz a proto tam dává sémantičtější element <strong>.



Že by umělá inteligence? DW se nemá co domnívat a když kliknu na <b> pro vložení b má vložit b a né strong. Tak to vidím já.
Ikonka pro vložení stong je přece hned vedle.
habendorf
Profil
Dero: je tedy jen mýtus, že <strong> je nový

To není ani mýtus. To je prostě kravina.
Timy
Profil
Petra z Votic
DW se nemá co domnívat a když kliknu na <b> pro vložení b má vložit b a né strong. Tak to vidím já. Ikonka pro vložení stong je přece hned vedle.
Tak to je dobrá blbost... Já jsem původně myslel, že tam ta ikona s B je jen pro ilustraci (á la word), ale jestli tam jsou dvě ikony B a STRONG a pokaždé to vloží <strong> tak je to slušná volovina
Glacier
Profil
Skutečně jsem se domníval že <strong> je nová náhrada pro <b> ....... omlouvám se za šíření nesmyslů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0