Autor Zpráva
honza.blaha
Profil *
Ahoj,
jakou freemailovou službu byste doporučili pro začínající uživatele internetu (moji rodiče), aby to pro ně bylo co nejsrozumitelnější? Já třeba používám Gmail a připadá mi celkem intuitivní, ale nedokážu se na to podívat očima úplného začátečníka. Díky.
roberta
Profil
podľa mňa je to jedno... ak im to vysvetlíš, ako to všetko funguje, tak si určite zvyknú na hociakú freemailovú službu. Možeš im vysvetliť aj ten gmail. prajem veľa trpezlivosti :)
Mistr
Profil
honza.blaha
Možná Seznam. Ovšem jak již poznamenal honza.blaha, je to úplně jedno.
Timy
Profil
Seznamem snad nic nezkazíš a až tam začne chodit příliš mnoho spamu, můžeš jim dát ten gmail a doufat, že - po zkušenosti v seznamu - se tam vyznají.
Radek Hrabůvka
Profil
... aby to pro ně bylo co nejsrozumitelnější? A co tak použít nějaký poštovní program, vždyť tam nemusí chodit přes vebové rozhraní. S jednoduchým programem neporadím, já mým rád ty pro "pokročilé uživatele", kde si můžu nastavovat plno věcí.
Mistr
Profil
Radek Hrabůvka
Třeba to nechce mít na jednom počítači. Chce jim zajistit, aby mohli na mail přistupovat z domova i z práce. Co my víme?
Honza Hučín
Profil
Myslím, že pro začátečníka je dobré mít poštovního klienta (Outlook, Thunderbird apod.). Pak už může být freemail na kterémkoliv spolehlivém serveru.
honza.blaha
Profil *
Na Seznamu mi vadí právě to množství spamu -- je to taky jeden z důvodů, proč jsem ho opustil a přešel na gmail. Řešení s poštovním programem mě nenapadlo vůbec, protože jsem ho sám nikdy nevyužíval :) Dlouho jsem měl přístup k internetu jen ve škole a "vyrostl jsem" na freemailu. No a je fakt, že zatím by to na jednom počítači stačilo, v práci internet nemají.
Děkuju za inspiraci.
sms
Profil *
Na Seznamu mi vadí právě to množství spamu -- je to taky jeden z důvodů, proč jsem ho opustil a přešel na gmail.
na gmail mne taky chodi spam...mam uz tak 500spamu za pul roku
ax123
Profil
sms já sice taky, ale na rozdíl od seznamu ten spam mám v gmailu ve spamu a ne v doručené poště. Jinak co se týče jednoduchosti založení freemailu pak asi volny.cz
Mistr
Profil
ax123
Na volny.cz mně, ještě když jsem ho měl, chodilo relativně dost spamu, čímž jsem k němu ztratil důvěru.
Gekon
Profil
No, kdysi jsem začínal s atlasem, nemohl jsem si ho vynachválit. I teď je dobrý
WanTo
Profil
No, kdysi jsem začínal s atlasem, nemohl jsem si ho vynachválit. I teď je dobrý
Taky jsem s ním začínal, přišel mi výborný. Ale když jsem zjistil, že jejich HTML editor zpráv nefunguje ve Firefoxu a z Helpdesku mi odepsali, ať zkusím IE, Atlas pro mě skončil.
djlj
Profil
honza.blaha
Já bych doporučil rozhodně Centrum... taťka jej používá bez problému :). Zkoušel jsem ho naučit s Thunderbirdem, ale nevyšlo to...

Seznam je jen špatný vtip.. viz. "kvalitní" antispam...
Martin
Profil
Táta je uplný začátečník a sám si zřidil schránu na seznamu a na volny.cz. Teď začal dokonce používat skype, jsem z něho nějakej zmatenej.
Mistr
Profil
WanTo
zkusím IE, Atlas pro mě skončil.
Vždyť přeci byl Atlas s Microsoftem (resp. MSN) svého času jedna ruka, ne?
Tomik
Profil
ax123 a Mistr
Na volném jsem měl svoji první schránku, a tu používám ještě občas i dnes a nedá se říci, že by tam byl nějaký blbý spam-filtr.

Co je trochu zavádějící, že po re-designu (cca půl roku zpět), se i trochu změnilo nastavení a filtr není zaplný defaultně, takže je potřeba jej zapnout, ale jinak funguje celkem spolehlivě, určitě spolehlivěji než seznam.

Já můžu VOLNÝ.cz jedině doporučit, i když GMAIL je GMAIL... :)
honza.blaha
Profil *
na rozdíl od seznamu ten spam mám v gmailu ve spamu a ne v doručené poště
No právě.
Mistr
Profil
U toho Seznamu mi spíš šlo o komfortnost ovládání. Přijde mi to pro laika příjemnější než třeba na Centrum. I když, po pravdě, na Centrum mám spoustu schránek (určitě víc než na Seznamu).
DDD
Profil
Mam mail na Seznamu a jsem naprosto spokojen (do doručených mi nikdy spam nepřišel).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0