Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Chci si zaletět na Kypr nebo na Krétu (dostopovat se tam nedá). Zkusil jsem si na webu najít nějaké prodejce nebo rezervace letenek. Nebyl problém najít stránky, které o sobě prohlašovaly, že rezervují letenky. Proklikal jsem jich asi šest.

No ale teda děs! Ne že by mě překvapovala katastrofálně špatná použitelnost těch stránek, to tak nějak skousnu, ale většinou to na mě působí děsně neseriózně. Najdou spoustu letů, které neexistují, jindy chtějí hned moje jméno a email, při každé chybě mi mažou formuláře. Nebo po mě chtějí přesné datum odletu a pak tam najdou jenom přestupní tarif za dvacet tisíc.

Takže jsem si řekl, že tudy ne. Pokorně vás prosím o radu. Byla mi doporučena studentagency.cz, ale to mi taky přijde jako vcelku pochybný web.

Kde na netu prosím objednáváte letenky vy?
Plaváček
Profil
Nemám zrovna osobní zkušenost, ale můj drahý účetní odletěl strávit zimu do teplých krajin, konkrétně na Nový Zéland, a letenku si bukoval na adrese http://www.letenky.cz. Nejspíš to funguje, protože už od 5. ledna se válí na krásné pláži v exotické zemi. :) Osobně se chystám letos na Krétu také, ale pro tentokrát, přesvědčen svou drahou družkou, poletíme s Čedokem. Takže se tam možná sejdeme :)
Leo
Profil
Taky jsem kdysi letenky na Azorske ostrovy objednaval na letenky.cz, Leo
Yuhů
Profil
Inu... tuhle radu jsem nečekal.

letenky.cz jsem totiž testoval také a přišly mi z těch špatných webů jako asi nejhorší. Prakticky největší problém je, že když mi to najde nějaký let, já si ho vyberu a chci si zobrazit jeho detaily, tak mi to hází chybu, že daný let neexistuje. Ověřeno několikrát. Načež to po mě chce moje jméno. Tůdle!

Další problém je ten, že chci letět "někdy v březnu". Neznám ještě konkrétní datum. letenky.cz mi ale nejsou schopny v tomhle pomoci, musím prostě zkoušet den po dni.

Takže nějaké další tipy? Jestli ne, tak kdo má uši slyš: na českém webovém trhu není dobrý prodejce letenek. Kdo se do toho pustí a nezopakuje tam ty školácké chyby, má obrovskou šanci stát se jedničkou na trhu.
petris
Profil
No, já jsem si loni v dubnu objednával na červen letenky Düsseldorf - Bilbao a zpět taky na letenkách.cz a nemělo to skoro chybu. Až na to, že rezervace trvá vždy jenom jeden den, takže se to musí okamžitě zaplatit. Což byl u nás ve firmě těžký problém. Ale to asi proto, že to byl "mimočeský" let. Musíš vzít v úvahu, že spousty linek létají např. Po - St - Pá nebo Út - Čt nebo jinak nepravidelně takže chtít odlet "někdy v březnu" je asi nad síly jakýchkoliv stránek. Nejspíš ti nezbude než osobní kontakt v nějaké cestovce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0