Autor Zpráva
Yuhů
Profil
V jiné tématu
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=2 277
Fred napsal:

> Posílám to z gmailu, tak se nezapomeň podívat do toho inteligentního antispamovýho koše,
> co seznam používá na vše co přijde z domény .com ;-)

Dotaz zní:

je to opravdu tak? Nemám s emailem na Seznamu moc zkušeností.

Máte někdo jiné (ale prosím přesné) postřehy? Označuje Seznam jako spam všechno, co přijde do mailboxu z domény com? A z jiných domén? Projdou české spamy?
thingwath
Profil
To určitě ne, Seznam používá na filtrování emailů open-source program SpamAssassin (http://spamassassin.apache.org/), pro který nepředstavuje odesílatel, pokud není nějaké blacklistování, nijak důležitý údaj. Ne, že by to nešlo nastavit, ale proč by to někde dělal. To mi přijde divné.

Spamy filtruje docela obstojně a zatím jsem žádný legitimní email označený za spam neměl. Ohledně českých spamů těžko říct, protože je nedostávám.
thingwath
Profil
Vlastně, kdo má mailbox na seznamu, tak se může podívat sám. Spamassassin po sobě nechává informace v hlavičce emailu. Pokud by nějakým pravidlem znevýhodňoval maily z .com, bylo by tam napsané jméno toho pravidla.

Tedy, slyšel jsem, že pozvánky na Gmail bývají někdy zahozeny do složky se spamem, ale to nemám potvrzené. Je možné, že seznam takto lehce popichuje konkurenci :-)
bojars
Profil
Ja som zas mal v spamovom koši Zoznamu (IMHO: slovenský Seznam) potvrdzujúce maily zmeny registrácie u WZ ....
Fred
Profil
Posílal jsem třem kolegům z práce pozvánku na gmail a seděl jsem u toho, když to poprvé testovali, protože neumějí anglicky. Měli maily na seznamu a pozvánka byla v antispamovým koši
Marek Janů
Profil
No, oni to nějak bodují (5 bodů koš, 10 bodů smazání). Myslím si, že za to že je mail z domény .com to přidá možná automaticky nějaký ten bod.
thingwath
Profil
Marek Janů
Přesně na tomhle je založen spamassissin. Na základě nastavených pravidel se kontroluje zda jim email vyhovuje a podle toho se připočítávají body. Pak jsou tam zase nějaké odpočty a poměry, přesně to nevím :-) Ale pointa je v tom, že sa přidá do hlavičky emailu tohle:


X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.0.0 (2004-09-13) on ethelred.asgard.img
X-Spam-Level:
X-Spam-Status: No, score=0.1 required=5.0 tests=AWL autolearn=ham
version=3.0.0


První řádka znamená jenom čas, verzi a kde (můj stroj) byl sa spuštěn
V druhé řádce se za každý celý bod přidá hvězdička (pro snazší další filtrování)
Třetí řádka označuje počet bodů, kolik je potřeba na označení jako spam a hlavně testy kterým email vyhovuje. Tento email vyhovoval testu AWL, nicméně teď nevím co to přesně znamená :-)

Co chci říct, seznam by snadno mohl přidat pravidlo na .com TLD, nicméně, takové by se objevilo v seznamu testů. Samozřejmě, mohli by upravit celý SA aby to tam prostě nepřidával, mohli by modifikovat SA tak aby připočítal nějaké body za .com zcela automaticky.

Nicméně to už je čistá paranoia. Jaký by měl seznam zájem na omezování emailu z .com TLD?
Michalek
Profil
Treba seznam (spolecne s jinymy freemaily) odchytava zamerne pozvanky do gmailu (konkurence).

Jinak k prvnimu odkazu: Jj, obcas mi mail od nekoho z gmailu skonci v kosi jak na seznamu tak na centru
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0