Autor Zpráva
Kuba
Profil *
Čau lidi,mám takovej malej dotaz -mám harddisk zformátovaný systémem FAT32 - nikoliv NTFS - potřebuji naformátovat harddisk! jak to mám udělat ?? díky.
BaTeCzKo
Profil
Naformátovat?
V command.com -> FORMAT C:

:D
Gekon
Profil
Kuba
Zformátováním ztratíš veškerá data na něm uložená, takže než to uděláš, zazálohuj si své soubory.
Kuba
Profil *
Naformátovat?

takovej trapas !!!!!!!!!! úplně jsem se spletl - NE necci hard zformátovat ale zkomprimovat ;) - př. 10GB na 12GB :D - dík..
Gekon
Profil
Kuba
Asi myslíš z 12 GB na 10 GB, ne? :)))
Najdi si něco tady:
http://www.slunecnice.cz/Win/Utility/Harddisky/
Kuba
Profil *
Asi myslíš z 12 GB na 10 GB, ne? :)))
Najdi si něco tady:
http://www.slunecnice.cz/Win/Utility/Harddisky/[/i]

Lidi asi se velmi špatně vyjadřuji - skrátka chci HARDDISK-ZVĚTŠIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pomožte pls.
Michalek
Profil
http://hddupgrade.wz.cz/

Ale nedoporučuju to!
Kuba
Profil *
Ale nedoporučuju to!


dík za odkaz - ale asi mě stále nechápete !!! nevíte snad jak je třeba ve Win98 - kliknete na disk pravým vlastnosti : a tam je zkomprimovat disk! no a tohle potřebuju udělat ve WinXP !?! rozumíte ??
Gekon
Profil
Michalek
Naprosto nevhodné, za prvé tím přicházíš o záruku, a za druhé je 99% pravděpodobnost, že by ho zničil...
Gekon
Profil
Kuba
Jestli prostě chceš mít více místa na disku, uděláš to tak, že data zkomprimuješ, tím zmenšíš jejich velikost!
Michalek
Profil
Gekon
Samozřejmě je mi to jasný, psal jsem to jen z důvodu, že jsem nepochopil dotaz.

Já mam winxp osekaný, takže nejsem schopnej to ověřit, ale v XP je nástorj vyčištění disku a kdysi mi udělal asi 5GB místa na systémovym disku. Zkusil bych to.

Nevím jak to bylo v 98, ale ve winxp je po klepnutí na disk a zvolení vlastnosti možnost zaškrtnout "Komprimovat jednotku a šetřit tak místo na disku" - nebude to ono?
Anonymní
Profil *
Jestli ho chceš komrimovat, tak převést na NTFS ( convert c: /fs:ntfs ) a zapnout komprimaci.
Doporučuju zakoupit nový disk :o))
Doby komprese disku jsou už naštěstí dááááááávno pryč ( např. Stacker 4.1 :o)) )
DoubleThink
Profil *
Komprese se moc nedpopručuje - je hodně programů (zejména her), které pak nebudou fungovat.
Kromě toho si rapidně zvětšíš přístupové časy k datům na disku.
alexII
Profil *
V dávných dobách pravěku, kdy byly disky v n_MB a OS byl DOS se používal DblSpace atd. Princip je stejný dodnes. Operák vyhladává pomocí jistého algoritmu stejné sekvence a ty ukládá jen jednou, pamatuje si kam patří. Tím se vlastně propočítává aktuálně velikost (fixní), nová, dle okamžiku tvé části HDD. Takže jakoby HDD 10GB vykazovlao kompesi a tím ukazatel zvětšuje 10GB na např 18GB. Je to jen fikce!!! Při nekomrimovatelných poležkách (hůře) se změní velikost k menšímu. Pevně tedy HDD nelze běžně nastavit např. z 10BG na 12GB!!!
V Xp je v: tento počítač - spravovat - správa disků - přísl.částHDD- pravým tl. vlastnosti- obecné - zatržítko=komprimovat. To chce zkusit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0