Autor Zpráva
Kuba
Profil *
Čau lidi,nevíte někdo o způsobu jak vypálit DVD film o velikosti dejme tomu 4GB - al na pevném disku máme volné jen 2GB - nechci rady ve stylu : něco smaž nebo si kup další hard!?! to ne - jen mě zajímá jestli je nějaké řešení ??? díky..
Anonymní
Profil *
musis mit dve mechaniky a pak zatrhni on-the-fly.
Peca
Profil
Pokud ten film chceš vypálit z pevného disku, tak na něm nepotřebuješ žádné místo navíc.
Kuba
Profil *
Pokud ten film chceš vypálit z pevného disku, tak na něm nepotřebuješ žádné místo navíc.


no - skrátka mám film na DVD - na hardu mám 2GB - jednu mechaniku :-D - a co teď - takže nejde to nijak ? třeba zvětšit nějak hard (ne moc náročně) ??
Peca
Profil
Dalo by se to vypálit po částech. Filmy na DVD většinou bývají v několika menších souborech.
Kuba
Profil *
Dalo by se to vypálit po částech. Filmy na DVD většinou bývají v několika menších souborech.

o tom jsem už taky přemýšlel ;) - a opravdu neznáte nějaké jiné řešení ???
Miloš
Profil
Část kapacity by se dala uspořit zákazem podpory režimu spánku (je-li aktivní): ovládací panely → možnosti napájení.
Další část by se sice dala uspořit zmenšením virtuální paměti, ale je otázka, není-li to příliš velký zásah.
Dále vysypat koš; nevím, hraje-li roli nastavení, jakou kapacitu smí zabírat (vlastnosti koše).
Smazat data z TEMPů a TemporaryInternetFilesů, respektive cache dalších prohlížečů.
Nepotřebuješ-li indexování, zakaž ho (vlastnosti disku třeba přes Tento počítač).
Totéž k obnovení systému (vlastnosti Tohoto počítače → záložka Obnovení systému); když ne zakázat, tak zmenšit alokovanou velikost.

Pokud by to pořád nestačilo, pak obětuj ještě jedno DVD, na které dočasně přesuň data z HDD.
Peca
Profil
Už fakt nechápu jaké jiné řešení by sis představoval?
Kapacita některých disků se dá zvětšit šroubovákem -chceš to zkoušet?
Kuba
Profil *
Už fakt nechápu jaké jiné řešení by sis představoval?
Kapacita některých disků se dá zvětšit šroubovákem -chceš to zkoušet? Kuba



jj to mi stačí - dík..
Radek Hrabůvka
Profil
Nikdo tu nejmenoval NTFS kompresi, což je nejblíž třeba zvětšit nějak hard (ne moc náročně), ale vob soubory jsou prakticky nestlačitelné a html soubory zase nezabírají tolik místa. Programy se dají srazit průměrně o 1/3. S použitím toho, co radí Miloš by se možná dostatek místa našel.
Miloš
Profil
Radek Hrabůvka
Nikdo tu nejmenoval NTFS kompresi,
Á, vida, na tu jsem nějako pozapomněl; asi proto, že jsem s ní zkusmo experimentoval a výsledek nebyl nic moc. (A nekomprimoval jsem samozřejmě již komprimované, jako jpg, mp3…)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0