Autor Zpráva
Kuba
Profil *
Čau lidi, mám jen dotaz ohledně fyzického zvětšení harddisku. - mám doma hard a chci ho zvětšit ovolněním šroubů - jen se chci zeptat: je mi jedno jestli ten hard potom nebude funkční - jen mě zajímá jestli to bude mít nějaký dopad na PC ??? dík.
Acci
Profil
Nj, zase jeden, co věří všemu, co se píše na Živě
Peca
Profil
Pokud tam něco nevyzkratuješ, tak by to nemělo ničemu uškodit. Pro jistotu bych to nejdřív zkusil zapojit jenom na napájení bez datového kabelu.
Gekon
Profil
Kuba
Asi takhle: Jestli uvolníš nesprávné šrouby, a vyletí uvolněné plotny, jde o zdraví, ale pravděpodobnost je tak 0,0001 %, takže žádný stres... Každopádně je to ztráta času, protože dopředu vím, že ho zničíš už jen otevřením, ale je to tvůj boj...
Michal Škrabálek
Profil
Ostatním komponentám se nic nestane, HDD to nerozchodí.
Kuba
Profil *
Ostatním komponentám se nic nestane, HDD to nerozchodí.


wow - docela jste mě rozhodili :(( takže mám to prvně zkusit bez datového kabelu ?? šrouby jsem upevnil tak jak byly takže ASI jdu na to !?! (a s PC se opravdu nic nestane ??
Kuba
Profil *
třeba s základní deskou ??
Michal Škrabálek
Profil
Kubo, uvědomte si, že součástky v HDD jsou umístěny s přesností desetin či setin milimetru. Čtecí hlava je náchylná na každý otřes, na každé vychýlení. Plotny se točí 7200 otáček za minutu. Co se stane, pokud se některá ze součástek vychýlí o celý milimetr? Harddisky jsou precizní a velmi titěrná záležitost, opravy vyžadují hodinářskou práci. A vy chcete odmontovat šroubky, abyste disk "zvětšil"...

Vzhledem k tomu, že HDD má vlastní napájení přímo ze zdroje a kabel vedoucí ze základní desky, je velmi malá pravděpodobnost poškození jiných komponent. Každopádně doporučuji před tímto hloupým pokusem odpojit z IDE kabelu druhé zažízení (DVD mechaniku, jiný HDD apod.), pokud tam je.
Kuba
Profil *
moje díky: Michal Škrabálek :)
thingwath
Profil
No, ony jsou v tom disku třeba i hodně (a tím myslím jako dost hodně) silné magnety a další havěť :-) S tím může bejt sranda experimentovat.
Kuba
Profil *
tuto diskusi považujte za uzavřenou jen vám ukářu odkuď jsem čerpal: http://hddupgrade.cz /wz
Gekon
Profil
http://hddupgrade.wz.cz
bojars
Profil
Jednoducho povedané:

"Také diskové HARAKIRI..."

:-)
Acci
Profil
Kuba
A opravdu se ti zvětšil disk?
ah01
Profil
Pokud by snad někdo o té pitomosti byť jen uvažovat - prohlédněte si podrobně screenshoot na konci toho článku :-).
bojars
Profil
No a mne to nedalo a otočil som šróbovákom päťkrát a pozrite screenshot:

Tuto!!!

:-)))
bojars
Profil
P.S.: so slovami, že je to všetko .... však viete čo by bolo dobré, keby sa tento thread uzavrel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0