Autor Zpráva
andischo
Profil
Caute mam taky dotaz? Napriklad by som si chcel registrovat domenu rychle-auta.sk ale domena rychleauta.sk uz je registrovana. Povazujete to za neeticke alebo je to vporiadku? Dik
zimmi
Profil
No, představ si situaci, že máš doménu www.andischo.net a někdo druhý (třeba člověk, co používá stejný nick) si regne doménu andischo.org. Vadilo by ti to?

I když, v tom mém příkladě by to nemělo takové důsledky jako v tom, který uvádíš ty, protože tam byste měli v doméně samozřejmě klíčová slova, takže jistým způsobem mu budeš krást lidi, co hledají "rychle auta".

No, je to dilema.
Petra
Profil
Hlavně to není moc rozumné, lidé si vás budou plést.
zimmi
Profil
Když budeš velká svině, můžeš doménu regnout a pak mu ji chtít prodat :o).
Martin Kuželka
Profil
Záleží na konkrétním případu. Pokud by se jednalo o domény, které mají ve svém názvu obecná slova jako jsi uvedl ty, tak mi to neetické nepřipadá. Pokud by se ale jednalo např. o název firmy (třeba t-mobile.cz a tmobile.cz), tak tam by mi to už moc ok nepřipadalo.

Taky bych si registraci takové domény pořádně rozmyslel z důvodu, že můžeš přijít o návštěvníky, kteří zadají tu druhou variantu, která nebude patřit tobě.

Je to samozřejmě blbost i provozovatelů webu na rychleauta.sk, že si zároveň nezaregistrovali i rychle-auta.sk.
zimmi
Profil
Martin Kuželka: Vidíš, já přemýšlím právě naopak. Kolik lidí bude hledat třeba "Lojzek Černý", když budou hledat podlaháře? Já sám bych hledal "podlahy" nebo "podlahář", čili v tomto případě (název firmy) mi to přijde v konečném efektu méně škodlivé než právě v případě obecných slov.
Martin Kuželka
Profil
Tady přece nejde o vyhledavače, tady jde o něco trochu jiného...
zimmi
Profil
Martin Kuželka: Pak máš pravdu. Díval jsem se na to z trochu jiného hlediska.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0