Autor Zpráva
XxXxX
Profil *
Ahoj, co si o tom myslíte? Věnuji se tvorbě webových stránek asi půl roku a přijde mi, že se mi za tu dobu celkem zhoršil kukuč. Jen se chci zeptat Vás zkušených webdesignerů, kteří koukáte do PC určitě denodenně jako husa do flašky. Nosíte brýle? Co Vaše oči? Zhoršili se? Rozhodně to zdravé nebude...
habendorf
Profil
Nosíte brýle?
Ne.

Co Vaše oči?
Zaplaťpánbůh dvě.

Zhoršili se?
Ne.
PerToon
Profil
Nosíte brýle?
Ano, ale už dlouho.

Zhoršily se?
Ano.
Michal Škrabálek
Profil
Oči se mi nezhoršily, ale často po delší době u PC červenají a jsou unavené. Je dobré to kombinovat např. s krátkou procházkou a hlavně nečučet do monitoru dlouho v kuse, občas se kouknout z okna, atd. A samozřejmě vyměnit CRT za LCD.
Gekon
Profil
Brýle většinou nosím, ano, oči se mi zhoršily.
Ice
Profil
ted jsem rok po operaci oci, drive jsem mel bryle. Od te doby mam taky LCD misto CRTcka. Tak provozovat webdesign jen s LCD!
Miloš
Profil
Do počítače čučím řadu let a čím dál víc (v práci i doma), ale před 6 lety v práci nejmenší 19', tu už 5 let i doma + v práci přes rok velké LCD. Brýle mám několik let 2-.
Možná bych potřeboval o fous silnější (na dálku) ale víc jak 1/2 dioprtie by to nebylo.
llook
Profil
Webdesigner sice nejsem, ale taky se toho dost načumím. Brýle mám, -4 dioptrie, jenže se krátkozrakost u mě vyvinula někdy mezi 10 a 15 rokem (začínal jsem s -1.5/-0.5 a skončil jsem u -4/-4) a zřejmě geneticky. Od té doby se s mýma očima nic nezměnilo.

Kdysi, když jsem začínal s počítačem, tak mě po několikahodinovém sezení zpravidla pálili oči a cítil jsem se jak po lobotomii, ale to bylo asi spíš tím, že jsem neměl počítač doma a tak to pro mě bylo vždy něco mimořádného (takže jsem koukal, nemrkal a nevnímal okolí).

Teď už žádné problémy u počítače nepociťuju a to mám CRT. To doporučované koukání do dálky praktikuju tak nějak nevědomě, když se nad něčím zamýšlím, tak sundám oči z tý televize, protože mě rozptyluje.

Rozhodně to zdravé nebude, ale co taky dneska zdravé je. Rozhodně je zdravější trávit deset hodin denně u počítače než u lopaty.
Gekon
Profil
llook
Pokud je ta lopata na čerstvém vzduchu, uděláš si svaly, opálíš se....:)
BTW zrak v dědičných případech přestává degenerovat do 17. roku
Timy
Profil
Nezhoršily a to u compu sedím dost. Ale obvykle u toho dělám spoustu jiných věcí, takže rozhodně nekoukám deset hodin v kuse na obrazovku. Zhoršený zrak mám od dětství, chodím jakž takž pravidělně k očnímu a už několikátým rokem mi na jednom oku vždycky naměří slabou půlku, brýle mi ještě nedala, stav se nijak nezhoršil ani po dvou letech intenzivnějšího sezení u počítače. Zatím bez problémů přečtu i ty nejmenší písmenka, zaplať pánbů za to :-). Brýle bych nosit nechtěl.
WanTo
Profil
Brýle nosím od 3 let (nevím, jak mě k tomu rodiče donitili :-) ) a pořád je mám stejně silné. Až na tu špínu na sklech vidím výborně :-)
jozob
Profil
Asi pred týždňom som spozoroval v zornom poli maličkú bodku (vlastne 2, jedna menšia, jedna väčšia, podľa všetkého každá na inom oku). Čo to môže byť? Dá sa to liečiť? Je možné, že sa to bude zväčšovať? Nemôže byť príčinou 60Hz 1024x768? (už sa chystám na kúpu notebooku, poprípade LCD)

Okrem tejto bodky nemám žiaden problém. Oči mi nevysýchajú, zrak sa mi nezhoršuje.
mata
Profil
jozob
Já bych to reklamoval u výrobce jako mrtvé body ;-)
jozob
Profil
mata
:-)))

Kde má Boh kanceláriu?
PP
Profil *
Čínska medicína určuje choroby práve na základe týchto bodiek. Každá časť oka odzrkadluje nejaký orgán. Keďže sme na diskusiu o webe tak to prirovnám k klikacej mape, kde jednotlivé časti mapy sú prelinkované na určité stránky. Myslím, že som videl aj stránku súkr.kliniky používajúcej túto diagnostiku.

Odpoveď: S veľkou pravdepodobnosťou nie je na príčine bodiek v oku CRT monitor.
jozob
Profil
PP
Zaujímavé. Nevieš, kde by som sa o tom dozvedel viac? (chcem sa dozvedieť, aká choroba na mňa číha)
PP
Profil *
jozob

Už je to dávno čo som to čítal , ale veľký G nájde všetko
www.joalis.sk/inside.php?pg=cross

Mohol by si na prievane spravit taku klikaciu mapu podla knihy. Kliknem na oko podla bodky a vydu mi potencionalne choroby
Meldo
Profil
jozob
60Hz na CRT?

Ved z toho musia strasne bolet oci. Ja som na CRT daval 75 Hz a aj to mi po dlhej dobe pozerania na monitor nestacilo.

Inak odkedy som si kupil LCD tak ma oci uplne prestali bolet, a nezhorsili sa mi vobec. Doporucujem. A to pozeram do monitoru tak 5-6 hodin denne. Okuliare nosim asi od 4 rokov.
jozob
Profil
Meldo
Peniaze zarobené pri webdesigne miniem vždy na niečo iné, len nie na ergonómiu. :-)

No teraz som si povedal, kupujem notebook. Už som si vybral, už šetrím. :-) (môj kukuč je od radosti celý bez seba, strašne sa teší)

Hmm. Keď sme pri tom. Pri PC trávim aj 10 hodín denne. Na 60Hz som si zvykol, keď človek vie, ako má pri PC pracovať, nebolia ho oči. (pravideľne žmurkám, priestor okolo monitora mám dôkladne osvetlený, PC mám pri okne - cca každých 10 minút sa zahľadím niekde do diaľky).

PP
Dík za odkaz, pôjdem sa pozrieť do kníhkupectva.
Meldo
Profil
jozob
Peniaze zarobené pri webdesigne miniem vždy na niečo iné, len nie na ergonómiu. :-)

No jasne. Vzdy sa daju lepsie minut ako na "nepotrebnu ergonomiu". Ale z dlhodobeho hladiska je to len a len vyhodne. Si mlady, telo este nieco vydrzi. Ale co za par rokov? Vrati sa ti to. A ani sa necudujem, ze sa ti zhorsil zrak pri 60 Hz.

Z vlastnej skusenosti ti doporucujem kupit aj kvalitnu (to neznamena drahu) stolicku. Mal som velke problemy s chrbicou a krizamy. Potom som si kupil dobru stolicku a zlepsilo sa to. Ale ostane to navzdy.

A este jedna vec. Mam znameho, ktory uz roky pracuje s pocitacom. Hovoril mi o neznesitelnej bolesti zapestia. Lebo aj to sa opotrebuje. Pomaha nosit pri praci s myskou obycajne potitko.
jozob
Profil
Meldo
"A ani sa necudujem, ze sa ti zhorsil zrak pri 60 Hz."
Zrak sa mi nezhoršil. Vyzerá to na niečo iné.

"Z vlastnej skusenosti ti doporucujem kupit aj kvalitnu (to neznamena drahu) stolicku."
Moju stoličku by som nevymenil za nič. Moju stoličku hodnotím ako najergonomickejšiu vec pri mojom PC.

"Hovoril mi o neznesitelnej bolesti zapestia..."
Myš prakticky nepoužívam. A čo sa týka klávesnice a písania, taktiež ergonómia v pohode.
marat
Profil
Tak já do kompu koukám dost často a s očima fakt nic nemam :D dokonce na lékařský prohlídce jsem se divil, že někdo nemůže vidět ty písmenka uplně dole :D asi geneticky dobrej zrak..spíš bych měl strach od páteř... skolióza je nepříjemná věcička
stinky
Profil *
Za poslední dobu se mi kvalita zraku snižuje. Co rok to čtvrt dioptrie. Monitor mám kvalitní...
Dero
Profil
Poslední čtyři roky stabilně sedím u PC denně kolem osmi hodin, ze špatných monitorů mě oči bolí, ale zrak se díkybohu nezhoršuje. Nula na obou očích.
Meldo
Profil
Podla prispevkov sudim, ze to z velkej miery zavisi na genetickej dispozicii konkretneho cloveka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0