Autor Zpráva
Rossi
Profil *
Co je na tom spatneho neudat deklaraci?
Ptam se podle jednoho prispevku.

Videl jsem par webu, kde nebyla udana deklarace, jednalo se vetsinou o stranky v tabulkach.
Ptam se tedy proc u nich neni deklarace?
mata
Profil
Protože deklarace udává podle které normy má validátor stránku kontrolovat. Jestliže není stránka psaná podle žádné normy pak je nesmysl nějakou normu nastavovat. Jediná "špatná" věc je, že prohlížeče budou dokument zpracovávat v quirk režimu (což ale také není vlastně nic špatného a občas je to spíše k užitku). Toť můj názor.
Rossi
Profil *
Ja zastavam toho aby byla udana deklarace, ale bohuzel nekteri diskuteri touto veci provokuji a podle meho nazoru i zastavaji.
Tot vse, chtel jsem jen slyset ten rozdil.
DoubleThink
Profil *
Je to oblíbená (a mylná) asociace, že tabulkový layout = nevalidní kód.
Deklarace Doctype není nutná - občas je ale užitečná - pokud chci, jak již bylo zmíněno, přepnout renderovací mod prohlížeče.
RPG
Profil
DoubleThink
Dovolím si otázku; bylo původním účelem Doctype přepínání módů?
mata
Profil
RPG
Nebylo. Ale zajímalo by mě jestli je nějaký jiný způsob jak přepnout mód než Doctype (obzvláště ve směru quirk > standard), když na to narážíš.
Timy
Profil
RPG
"Dovolím si otázku; bylo původním účelem Doctype přepínání módů?"
řekl bych, že doctype zde byl mnohem dříve než problém s box-modely a ostatní "neshody", takže docela určitě ne.

mata
"zajímalo by mě jestli je nějaký jiný způsob jak přepnout mód než Doctype"
Není, za jiný lze považovat maximálně neznámý doctype. Třeba tohle přepíná do standardu také: <!DOCTYPE byl pozdni vecer prvni maj>
RPG
Profil
mata
Na nic nenarážím, pouze se ptám. :-)

Timy
Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0