Autor Zpráva
Blebz
Profil *
Dobrý den, jsme připojeni přes wifi, mám podezření, že náš provider nás šmíruje.
Je toto možné přes nějaký program např. Kerio a dá se to nějak zjistit, že to dělá ? Díky za odpověď
Anonymní
Profil *
Tak samozřejmě to možné je, akorát mě nenapadá žádný produkt od Keria, který by šel použít.
Zjistit to lze, například tak, že si nainstaluješ nějaký firewall ( ten v XP je nepoužitelný, protože je "jednosměrný" ). Můžeš použít třeba právě od Keria ( KPF ).
Peca
Co znamená šmíruje?
Že sleduje, které stránky prohlížíš, kam chodíš na internetu? -To se zjistit asi nedá a může to dělat kdokoliv, stačí odchytávat vysílané pakety.
Nebo že se snaží číst data přímo z počítače? -Při správném nastavení Keria a zrušení některých služeb pod Windowsama je to téměž nemožné.
Janus
Já bych použil program Hlídací Pes, nebo pro zkušenější lidi příkaz netstat v příkazovém řádku...
djlj
To se zjistit asi nedá
Dá. Co vím, tak vše provideři logují a na soudní příkaz mohou vydat policii.
Acci
Janus
Hlídací pes toto hlídat neumí, alespoň podle popisu na jeho webové stránce.
Host
Profil *
Pokud chceš aby provider neviděl co prohlížíš, je jediná možnost, a to vytvořit tzv. tunel a přes ten přenášet data. Je to celkem jednoduché, jediná nevýhoda je že se ti o něco zpomalí linka. Pokud bys chtěl návod, ještě napiš. P.s.: Já jedu doma přes Kerio WInroute firewall, poskytuji internet ještě několika lidem a divil by ses co se dá zjistit o jejich činnosti, pokud by mi to tedy něco přinášelo. :o)
mikhail
Host - Zdravim, docela by me zajimal ten navod na vytvoreni tunelu, zpomaleni mi vcelku nevadi ... Diky moc Michal
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0