Autor Zpráva
kuzby
Profil *
Mám takový problém, koupil jsem si HDD. Vůbec prakticky netuším, jak ho mám připojit. V compu mám původní málý, ten jsem dal jako slave a ten nový jako master. Když jsem potom zapnul počitač, tak mě to upozornilo na změnu a stisknul jsem klávesu, jak tam bylo napsaný, aby mě to pustilo dál..... potom jsem se normálně příhlásil, takže všechno funguje na slave. No a ten problém, na který jsem narazil je, že se mě ten nový disk vůbec neoběví. Když si dám prohlédnutí všech nainstalovaných věcí, tak mě ho to tam sice ukáže, ale umístění je psané 0 a to netuším jak změnit, asi to bude všechno v tom....... Prosím poraďte
Gekon
Tento počítač - pravé myšítko - spravovat - správa disků - tam ho najdi a dej vytvořit nový oddíl, dej NTFS a naformátuj ho.
kuzby
Profil *
Tak velice díky ! Ale jak už to bývá, narazil jsem na další problémy...... Původně jsem chtěl ty dva HDD spojit do jednoho, ale když jsem vyděl tu hromadu komplikací.....a další věc je ta, že ten starý disk je pomalu 4 roky starý, takže bude asi lepší dát všechna data na nový HDD. A v tom je práve ten problém, chtěl bych kompletně přesunout všechna data na nový disk, jenomže netuším, co musim všechno přetahat. Počitač je také rozdělený na uživatelský účty, takže k různým věcem nemám přístup kvůli heslu, ale ty bych mohl i kdyžtak zrušit. Takže by mě zajimalo jak nebo pomocí čeho to mám všechno přetahat a taky, jak bych docílil toho, aby se nový disk stal C-čkem.
slami
Profil *
tak si stahni nebo kup program partition magic 8 ja ho mam a delam v nem s diskama uplne vsechno
archee
Profil *
potřeboval bych vědět jaq připojit hdd ,který nechci naformátovat
Mike8748
kuzby
najdi si sikovny nastroj jmenem norton Ghost, ten ti ten starej disk "naklonuje" na ten novej, neni treba preinstaloavat wokna ani nic podobnyho

archee
1) nauc se psat normalne
2) disk proste pripojis kabelama, pustis pc
pokud jiz byl disk pouzivan, system ti ho najde a sam mu prideli pismenko
djlj
archee
Tak, že to něj zapojíš kabely a nastavíš správně jumper.
Mike8748
>> nastavíš správně jumper.
heh. tak jumper sem na harddisku nevidel uz par let
djlj
Mike8748
No vidíš, a já třeba jo. To jsou věci, co? :)
Ale jinak dík za info, chtěl jsem celou dobu vědět, že tys to neviděl :).
Gekon
Mike8748
Bývají občas i na SATA discích.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.