Autor Zpráva
HeWeR
Profil
Pokud vytvořím produkt – internetovou prezentaci (webovou stránku). Můžu tento produkt prodat pomocí "Kupní smlouvy"?

Po přečtení specifikace kupní smlouvy jsem došel k názoru, že je to nejvhodnější způsob jak zpoplatnit svou činnost bez nutnosti živ. listu.

Vím, že existuje ůDohoda o provedení práce" a "Dohoda o díle", ale přece jenom "Kupní smlouva" se mi zdá lepší. nevím ovšem, jak je to v tomto případě se zdaněním, účetnictvím apd.
External
Profil
Kupní smlouva by se mi zdála příhodnější, pokud byste stránku předem nedělal s úmyslem ji prodat. Například, kdyby se někdo rozhodl prodat Seznam.cz. Ale pokud předem víte, že stránku děláte na zakázku, pak je opravdu nutné využít dohodu o pracovní činnosti, dohodu o provedení práce podle pracovněprávních předpisů či být živnostníkem podle živnostenského zákona. Ve všech případech vzniká povinnost odvádět daň (Pokud si nevyděláte do nezdanitelného minima).

Takže řešení jsou dvě...buďtot se tím neživíte, a uděláte to načerno, nebo to myslíte vážně a objetujete 1000 Kč za živnostenský list.
*Čvachta*
Profil *
External

Já bych třeba i ty peníze objetoval, ale stejně mi to nepomůže, jelikož stát lidem mladším 18ti let vydělávat plnohodnotně neumožnuje.
Timy
Profil
External
*Čvachta*
A nechcete ty peníze spíš obětovat než objetovat?
External
Profil
Timy...i tato varianta je možná :)
HeWeR
Profil
*Čvachta*
Živnostenský list nepřipadá v úvahu. Já sem ho mít nemůžu (není mi 18+). Daňové systémy a vůbec všechny akce omezené věkem jsou v tomto státě postavené na hlavu (zn. sex - 15 -> erot. materiály 18 let; můžu být zaměstnán na plný úvazek 15 -> živnostenský list 18).
*Čvachta*
Profil *
Timy

Njn, moje čeština :)

HeWeR

Taky to nějak s tím sexem a pornem nechápu :) Btw, je to dle mýho celý divný.
Pachollini
Profil
Myslím, že webováý stránka se nedá prodat, ale dala by se na ni asi udělat autorská smlouva – tedy ty, jako autor poskytneš právo stránku užívat a za to dostaneš peníze. Ale jak je to přesně nevím. Zkus se podívat na http://www.adar.cz/poradna/autorska-prava.html eventuálně se zeptat na http://www.adar.cz/cs/on-line-poradna.html
HeWeR
Profil
Pachollini
Dík
quinux
Profil
HeWeR


No je to hodně mimo mísu, ale když už jsi to nakous. Ty erotické materiály to je jen divadlo a vzhledem k tomu, že do 18 jsi v podstatě v "kritickém" období vývoje, tak bys pak nemusel psichicky unést, že ho nemáš tak velkého jako ten pán v tom časopise, a že oproti filmu kde jim to trvá i hodinu ty to nevydržíš dýl jak pět minut. ;o)

Co se týče toho druhého tak pokud se nepletu tak do 18 nemůžeš být zaměstnán na plný úvazek, ale max. tuším na 7 hodinovou pracovní dobu. Navíc do 18 nesmíš dělat noční směny.
HeWeR
Profil
quinux
No, ale co když mi Anička po styku řekne, že Franta ho má většího než já – to je teprve psychická zátěž, ale to nikoho nezajímá :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0