Autor Zpráva
Mistr
Profil
Chtěl bych si legálně pořídit verzi programu, která se již nevyrábí.

Abych byl konkrétní, chtěl bych si pořídit AutoCAD 2000i LT, ovšem chci ho mít legálně. Lze si samozřejmě koupit aktuální verzi AutoCADu, ale proč, když mi uvedená stačí, umím v ní dělat to, co potřebuji atp.? Nechci za aktuální dávat několik desítek tisíc, ta stará by snad mohla být levnější. Ano, i to je jeden z důvodů, proč se sháním po staré verzi.

Takže: Lze někde legálně sehnat starou verzi programu? Popřípadě, je když budu mít někde bokem sehnanou kopii oficiálního CD, je možné jej legalizovat?

Díky za vaše zkušenosti a rady.

P. S.: Nezajímějí mě vzkazy, že legalizace je k ničemu, že se bez toho obejdu apod. Díky.
Jay Jay
Profil
Mistr : asi tě to asi napadlo, ale já vidím nejlepší možnost se dotázat na www.autocad.com

dodatek : nebo také CAD fórum.
Mistr
Profil
Jay Jay
Jojo, to mě napadlo. Přesto díky za radu.
aitoo
Profil
S podobným problémem jsem se setkal a řešilo se to tak, že jsme zakoupili licenci nové verze programu, ale obdrželi pouze starší verzi.

V oblasti průmyslového designu se to dělá poměrně často, protože máš u některých firem přesně předepsanou verzi e release programu, na kterém smíš pracovat...
Mistr
Profil
aitoo
jsme zakoupili licenci nové verze programu, ale obdrželi pouze starší verzi
Teď se zeptám laicky: Jaký je rozdíl mezi koupením nového programu a tím, co jste udělali Vy, tedy koupením nové licence a ziskem starého programu? Jde mi předně o ten rozdíl nákup programu x nákup licence (i z finančního hlediska).

Díky.
aitoo
Profil
Mistr

Nákup licence x nákup programu: Prakticky v tom není rozdíl, zaplatíš za licenci nového software a dodavatel systému (pokud to umožní) ti poskytne starší verzi programu.

U těchto systémů to bývá tak, že licence se vztahuje na konkrétní FO, PO, na konkrétní zemi, kde byla pořízena, a proto ti nikdo, kromě dodavatele systému, nemůže software legálně prodat. (Licence není přenositelná, jedině se souhlasem prodejce, ale nebývá to zvykem).

To, že se kupují staré verze je z důvodu směrnic odběratele. Např. v koncernu VW je povolená pouze Catia V5 R14, Catia V4.02, IsoDraw 6.1 atd., i když existují novější release, tak to musíš akceptovat.

Obecně se dá říci, že koupí staršího programu neušetříš nic. Nejlepší je kontaktovat přímo distributora systému, jestli neposkytuje na starší verze slevu.

Pokud software nechceš zatím využívat komerčně, tak spousta výrobců dělá verze pro domácí využití, případně pro studenty. Tyto verze jsou velmi levné (3 000,-- až 10 000,--), nesmíš na tom ale provádět žádnou výdělečnou činnost.

PS: Pro jaký obor chceš tento systém? AutoCAD se hodí tak pro strojírenství a architekturu.
Mistr
Profil
aitoo
Pro jaký obor chceš tento systém?
Projekce plynovodů.

Jde spíš o zvyk v tom pracovat.
aitoo
Profil
Mistr

Program nákupu studentských licencí (Autodesk):
http://www.autodesk.cz/adsk/servlet/index?siteID=551663&id=3943117

Není tam cena, ale můžeš kontaktovat Autodesk a zeptat se jich.

Jde spíš o zvyk v tom pracovat.
Prakticky nezáleží na jakém systému budeš pracovat. Naučit se ovládat program je poměrně jednoduché, spíše jde o to, naučit se konstrukční postupy, což trvá velmi dlouho. U nás se většinou uvádělo, že "dobrým" konstruktérem se staneš tak po 5 - 10 letech praxe. :)
Mistr
Profil
aitoo
Problémem je, že jsem sice student (Stavební fakulta ČVUT v Praze), avšak v AutoCADu budou tvořeny výkresy mým otcem v rámci jeho podnikatelské činnosti, čili za účelem tvorby zisku.

A s tím se váže i ta poznámka o zvyku práce s programem. Otce už těžko přesvědčíš, aby se ve svých 58 letech začal učit něco jiného, nějaký jiný CADovský program. Takže z toho plyne, že se vše musí točit kolem AutoCADu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0