Autor Zpráva
Zahon
Profil
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jaké prohlížeče v současnosti používáte k testování webových stránek.
Já v teď používám Firefox 1.5.0.3, IE6, IE5.5, IE5, Netscape 8, Netscape 7, Opera 8.5... chybí mit tu něco důležitého? Chtěl jsem ještě testovat v Opeře 7.0, ale existuje vůbec její neplacená verze???
tiso
Profil
Chýba - mozilla (verzia 1.6, alebo 1.7.5) :-)
Používal som Operu 7.23, a ten baner sa dá zniesť, nemusíš platiť...
Dero
Profil
Osobně používám ještě Opery: Opera 7(.02), Opera 7.5, Opera 8, Opera 9 beta 2
Plus doporučuji pořídit si Mozillu 1.0, má vymakané jádro, vykresluje i současné stránky buď velmi slušně či s drobnými nedostatky. Hodně se toho od ní dá naučit - například jak se vyhnout nešikovným konstrukcím, podporuje psaní elegantního a bezpečného kódu.

Avšak u Opery 7 a Mozilly 1.0 jsou drobné problémy s tvořením lokálního souřadnicového systému, což může vést k nečekaným chybám při absolutním pozicování. Pak už záleží na rozhodnutí kodéra, jestli kód připraví i pro tyto prohlížeče. Já osobně to jen doporučuji, kód se pak vykresluje dost dobře i v exotických prohlížečích.
Zahon
Profil
Dero
Pokoušel jsem se nainstalovat Mozillu 1.0 a pokaždé mi přepsala tu co jsem již měl na počítači. Je na to nějaký trik?
Dero
Profil
Zahon: Nezkoušel jsem, chovám si jen toho jednoho starého dinosaura, ale tady tvrdí, že to jde: http://www.mozilla.org/docs/end-user/guide/get-started.html#installing -on-windows (první podnadpis)
lubos_z_kotelny
Profil *
na hranici nezanedbatelnyho podilu podilu je jeste khtml, ale to jen na linuxu nebo macu... tusim ze to byva ie 6 -> gecko (ff, mozilla, seamonkey a dalsi) -> opera 8 -> ie 5 (a 5.5) -> khtml (safari, konqueror) -> ostatni (opera 7 a 6, ie 4 a par silenosti -- tim se asi nema cenu zabejvat).
i kdyz experti ti reknou, ze nejdulezitejsi je optimalizovat pro lynx =)))
Zahon
Profil
lubos_z_kotelny
kdyz experti ti reknou, ze nejdulezitejsi je optimalizovat pro lynx =)))
Tak to vím ;-) a taky pro hlasový čtečky... :-)
Dero
díky za radu.. zkusím to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0