Autor Zpráva
Tred
chtěl bych se zeptat jestli se dá nějak "přečíst" soubor typu .exe
nebo jestli v něm nic uložené není.
jelikož sem si stáhnul na jednu hru polštinu, a soubor, který řeč změnil byl .exe
Peca
Přečíst se samozřejmě dá, např. v poznámkovém bloku, nebo lépe v TotalCommanderu přes F3, ale není to žádné zábavné počtění. Pro přeložení do "srozumitelné" podoby existují prográmky (hledej disassembly, disassembler). Ale pořád je to jenom seznam instrukcí -její název (většinou tři písmenka) a čísla (adresy paměti). Velmi jednoduše řečeno... Pokud by se tady našel hacker, tak by určitě poradil nějaké lepší prográmky na editaci exe :-)
RPG
Peca
hacker
Čistě teoreticky, nejde v tomto případě o krakera :-)?
havs
Dost exe souborů a knihoven dll se dá upravit prográmkem Resource Hacker. Dají se měnit texty, vzhled dialogů, bitmapy grafiky, ikony, ...

Ten exe na změnu jazyku byl asi instaler (něco jako chytrý zip soubor), který potřebné soubory přepsal, nebo upravil registry, aby se prostředí načítalo odjinud a pod.
Kdysi jsem si takhle psal se slovníkem češtiny, bylo to lepší, než manuál, člověk objevil všechny možnozti programu, ale efektivnější je přece jen znát aspoň trochu anglicky.
Tred
takže mě teda radíte Resource Hacker
havs
Jó, nějak jsem to zmotal, poslední věta patří spíš pod vrchní odstavec.

ResourceHacker umí upravit gfrafické prostředí a texty, když ho aplikace má. Je to malý prográmek, myslím že bez instalace.

Ta čeština se normálně rozpakovat nedá.
Vytváří se pomocí speciálních programů, já používal NSIS od NullSoftu, nebo INNO Setup. Oba jsou ovládané skriptovacím jazykem, ale jsou i programy na způsob průvodce.
Tred
no hele pomocí toho Resource Hackeru to můžu jenom číst a ne přepisovat. to je. ale ta hra je beztak divná takže ta čeština pude dost ztuha, ale dík žes zas odepsal další tip!! d;-)
Tred
ty jo. stáhnul sem si ten NSIS ale vůbec tomu nerozumím(což u mě bývá zvykem). pokaždý když to spustím tak se mě tam otevře okno kde sou všelijaký názvy souborů, ale dál se dostat nemůžu!!!!
havs
ResHack: Záleží na tom, v čen je ta hra napsaná, nebo taky jestli jí autor nezapakoval s nějakou ochranou.

V NSIS se píšou skripty a ty ae pak spouští pravým myšítkem. Bez manualu a osvojení skriptovacího jazyku to nepůjde. Jestli se vytváření installerů nechceš věnovat častěji, bylo by lepší najít program s grafikou, třeba na slunečnici (tvorba instalátorů).
Tred
no já sem pomocí toho reshacku zjistil že sou to samí obry co tam změnil pomocí te instalacky a potreboval bych je zmenit, coz vim jak ale nevim jak je pak zase ulozit do te instalacky!!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0