Autor Zpráva
petr_1
Profil *
Ahoj, neřešil jste někdo podobný problém, jako já teď - programuju v php a finanční úřad mi nechce uznat 50% náklady, ale pouze 30%. Jak to přesně je - mám na ně nárok nebo ne? Pište prosím zkušenosti, informace, názory ... Díky.
Leo
Profil
Jakych 50 procent, z ceho? Leo
petr_1
Profil *
Jde o paušální náklady - možnost neevidovat skutečný náklady, ale vypočítat je procentuelně z příjmů.
J
Profil *
"Pokud poplatník neuplatňuje výdaje v prokázané výši, a to prostřednictvím vedení účetnictví nebo daňové evidence, může uplatnit paušální výdaje, které se oproti roku 2004 zvýšily následovně:

příjmy ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství: z 50 % na 80 %

příjmy ze živnosti, z jiného podnikání či činností podle zvláštních předpisů: z 25% na 60% u příjmů z živností řemeslných, na 50% u příjmů z jiných živností, na 40% u příjmů z jiného podnikání nebo nezávislého povolání

příjmy z užití autorských práv nebo práv průmyslového vlastnictví: z 30% na 40%."

Tato změna je účinná již pro rok 2005

viz http://www.penize.cz/zpravy/4201/jak-uplatnit-vydaje-pausalem-v-danove m-priznani-2005/
petr_1
Profil *
Nikde jsem ale nenašel informaci o tom, kam jako programátor spadám - všude je to popsáno velmi obecně.
All4Net
Profil
Uff... az 50%?? U nas na Slovensku to je jednotnych 40%. Teda aspon pre klasicke zivnosti.
petr_1
Profil *
Vlastně jde jen o to, kam patřím (viz dole).

(1) Příjmy z podnikání jsou

a) příjmy ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství,
b) příjmy ze živnosti,
c) příjmy z jiného podnikání podle zvláštních předpisů,
d) podíly společníků veřejné obchodní společnosti a komplementářů komanditní společnosti na zisku.

(2) Příjmy z jiné samostatné výdělečné činnosti, pokud nepatří do příjmů uvedených v § 6, jsou

a) příjmy z užití nebo poskytnutí práv z průmyslového nebo jiného duševního vlastnictví, autorských práv včetně práv příbuzných právu autorskému,9) a to včetně příjmů z vydávání, rozmnožování a rozšiřování literárních a jiných děl vlastním nákladem,
b) příjmy z výkonu nezávislého povolání, které není živností ani podnikáním podle zvláštních předpisů,
c) příjmy znalce, tlumočníka, zprostředkovatele kolektivních sporů, zprostředkovatele kolektivních a hromadných smluv podle autorského zákona, rozhodce za činnost podle zvláštních právních předpisů 6f).
d) příjmy z činnosti správce konkursní podstaty, včetně příjmů z činnosti předběžného správce, zvláštního správce, zástupce správce a vyrovnacího správce, které nejsou živností ani podnikáním podle zvláštního právního předpisu.19a)
Gekon
Profil
petr_1
Myslím, že 1.a to asi nebude, takže bych uvažoval o 2.b
petr_1
Profil *
Nenapsal jsem, že jsem živnostník - takže osobně bych se dal do 1b.
All4Net
Profil
Bud si:
1. fyzicka osoba - nepodnikatel
2. fyzicka osoba - podnikatel (cize zivnostnik)
3. pravnicka osoba

Tak co si??
petr_1
Profil *
jsem fyzicka osoba - podnikatel (cize zivnostnik)
All4Net
Profil
Tak potom Gekon napisal dobre - 2.b.
J
Profil *
programátor s živnostenským listem = "50% u příjmů z jiných živností", co jiného???
petr_1
Profil *
Možná se zeptám hloupě, ale mám živnostenský list, takže proč ne 1b ?
All4Net
Profil
Teda pardon, nemyslel som 2.b. ale 1.b. Aspon podla mna.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0