Autor Zpráva
Geround
Profil *
Zdravim, mám dotaz, v počitači mám 256MB, DDR 256 Ramku, chtěl bych ji rozšířit o další a zajímalo by mě, jestli muže být i s jinou frekvencí nebo ne a když ne, podle čeho se to určuje. Další věc co by mě zajimala je, jestli je jedno, jestli mám v počitači dvě 256 nebo jednu 512. Díky za odpověď
Gekon
Profil
Vždy je lepší mít ramku na stejné frekvenci, tj. třeba 133, 266, 333, 400, 500.... Pokud stejné nebudou, tak se buďto ta rychlejší zpomalí na frekvenci té pomalejší, nebo to nebude fungovat vůbec.
K druhé otázce: Je lepší mít kvůli větší propustnosti dvě 256 než 512ku...
Miloš
Profil
Z vlastní zkušenosti – měl jsem modul 256 MB na 333Mhz, což je maximum, které můj motherboard dokáže využít.
Dokoupil jsem modul 512MB s frekvencí 400Mhz u vědomí toho, že se kvůli frekvenci nepoperou (i kdyby byly oba na 400Mhz, stejně poběží jen na 333)
Podotýkám, že mají oba moduly stejné časování.
Některé programy začaly blbnout a některé jsem už nespustil. Menší modul jsem vyndal a vše je OK.
Gekon
Profil
Miloš
Jo, díky, na CAS Latency jsem zapomněl...


Geround
Oba moduly by kromě frekvence měly mít i stejné časování, nebo-li CAS Latency, zkracováno na CL. Většina má 2,5 až 3, kvalitnější mají i méně. U tebe to bude 3, tipoval bych.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0