Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý večer,
udělal jsem si živnostenský list na grafické práce a kresličské práce. Udělal jsem první zakázku a potřebuju ji vyfakturovat. Problém je v tom, že jsem fakturu nikdy neposílal. Co taková faktura musí obsahovat? Musí na ní být mé razítko? Když už si nechám razítko zhotovit, jsou nějaké povinné údaje, které se na něm musí vyskytovat? V jaké podobě razítko máte vy? Můžu k podnikání použít svůj studentský účet? Bance to nevadí, ale jestli by s tím nebyly nějaké další problémy při placení daní. Nepočítám, že bych měl moc zakázek a podnikatelský účet je docela drahý. Děkuji.
Freya
Profil
Mrkni se na prográmek Faktury - z toho, co jeho free verze produkuje, získáš docela slušný přehled o tom, co by na faktuře mělo být.

Neměla by tam chybět informace o tom, zda jsi plátcem DPH. Taky je vhodné zmínit datum a úřad, kde ti vydali ŽL, nejlíp asi s evidenčním číslem.

Razítko je spíš taková legrace, která vypadá působivě, žádný závazný formát to nemá a povinné to není. Dá se to s úspěchem používat třeba na dopisní obálky na místo, kam se píše odesílatel. Mám tam jméno, adresu, IČ a DIČ, ale klidně tam může být i mail, telefon nebo web.
quinux
Profil
Anonymní

Můžeš ppoužít svůj studentský účet, ale pak se poplatky těžko dávají do nákladů, ale pokud nebudeš mít moc zakázek tak to myslím nemáš ani zapotřebí.

PS. přímo podnikatelský účet nemusíš mít ani kdybys měl těch zakázek opravdu hodně pokud se nemýlím. Stačil by ti obyčejný účet, který však bude sloužit výhradně tvé podnikatelské činnosti. :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0