« 1 2 »
Autor Zpráva
Rdm
Profil *
zdravím,
dělám takový malý průzkum jaký web či služba na internetu lidem chybí resp. již daný web existuje ale né v českém jazyce. ;o)
Hanz
Profil
Tak web, který mi chybí v češtine? Tak třeba:
www.macromedia.com
www.flashkit.com
www.w3c.org
halogan
Profil
V cestine mi nic nechybi, protoze umim anglicky. V anglictine je temer vse potrebne.
Chybi mi sluzba, ktera by automaticky (za me) odpovidala na takoveto stupidni dotazy...
Yuhů
Profil
To mě zase, Halogane, chybí služba, která by mazala poněkud namyšlené diskusní příspěvky. :-)
Hanz
Profil
halogan
Né každý umí anglicky asi tak dobře jako ty (třeba já). Anglicky se učím a celkem mi to i de, ale né tak dobře abych rozumněl všemu a všecm slovům :o((
A málokdo umí tak dobře anglicky aby si to četl jako by to byla čeština :o) Kdyby to bylo česky tak mi to zabere polovinu času,než který nad tím strávím.
habendorf
Profil
Podle mě chybí na českém internetu kvalitní mikroplatební systém a moc by se mi nějaký líbil.
Rdm
Profil *
Vidím, že to nebyl nejlepší nápad, ale co no:

Hanz
Jojo bohužel trochu náročné weby na překládání i správu :o)

halogan
Tak proč odpovídáš?

Yuhů
Díky

Když už jsem to tady tak rozjel :o) tak trochu doplním nepřesnou otázku:

mám namysli menší web (službu), kterou zvládne dělat jeden člověk :o)
Rdm
Profil *
habendorf

tak s tím souhlasím, ale na to musí být u nás banka:o(
Fred
Profil
Kvalitní statistiky zdarma, třeba jako minebot.cz
Fred
Profil
habendorf OT: nezkoumal jsi DMS , je to jenom na dárcovské sms, ale na mikorplatby by tohle bylo dokonalé.
halogan
Profil
Souhlasim s Hanzem, to by bylo dobre.
Yuhu: Tak tak jsem to nechtel podat. Malo jsem spal a hlava mi uz nejak nemysli (se koukni na jiny my prispevky, jsem uplne out)
On anglicky by mel umet takrka kazdy, bez toho se na internetu skoro neobejdete, tak byl smerovan muj post. Ja taky anglicky neumim dokonale, ale cist umim, to staci.

V cestine mi chybi neco kvalitni jako je ALA/D-W mag./Sitepoint
A taky PayPal
halogan
Profil
Rdm: trochu si rejpnu:
Napsal jsi: "Tak proč odpovídáš? "
A na Yuhuovu odpoved: "Diky"

Rozeberme si to:
Ja napsal, ze vse potrebne je v anglictine = hodnota tam je
Yuhu si udelal srandu (a poucil me) z MEHO prispevku, tudiz nepridal hodnotu k tematu, mluvil off-topic.
Proto nechapu, proc jemu dekujes a me to mas za zle...
(je to jen trochu zamysleni, uplne to ignorujte)
(nerikam, ze by se Yuhuovi nemelo dekovat,... nakopak, melo, i ja dekuji, ale to je dalsi OT)
Rdm
Profil *
Fred

Asi máš namysli ty dvě placené verze, aby byly zdarma.. to je pěkný, ale minebot se vyvíjel 3 roky takže něco takového asi taky nepůjde :o(

halogan
Omluva se přijíma ;o) ale rozhodně nesouhlasím s názorem "anglicky by měl umět každý" to by jsme taky mohli třeba přestat uplně mluvit česky - nebylo by to lepší? :o(
Rdm
Profil *
halogan
poděkoval jsem mu za to, že se mě zastal :o) jako já vím, že venu je prakticky všechno, ale né všichni umí anglicky a dost z těch co anglicky umí si to stejně neumí venku vyhledat :o)
habendorf
Profil
Fred: Jo, to znám. Ale já třeba dost často koupím na německým eBay něco za 1,99 EUR a jak to zaplatit? (mám to vyřešený kontem v Reichu, ale jinak by to byl dost problém). Pamatuju že existovala nějaká Monetka nebo tak nějak, ale myslím že se to nějak neujalo.
V podstatě by to chtělo něco jako PayPal, jak psal Halogan.
Ale to už jsme fakt OT.
Rdm
Profil *
habendorf
S tou monetkou je to trochu jinak podkud se nepletu - existoval ještě i platební systém ilikeq (nebo tak nějak), ale byly zrušeny protože se změnil zákon. Jednoduše: za tím platebním systémem musí stát banka jinak to provozovat nemůžeš.
halogan
Profil
habendorf: Jako docela solidni firma vypada moneybookers.com - jde i do cech.
Fred
Profil
A co třeba projekt typu hotscripts.com to u nás taky neexistuje, pro slunečnici stahuj a studnu je to jenom okrajová záležitost a vesměs tam nic moc není, java tatoušek je zastaralá a neudržovaná. Taky jsem si všiml, že spousta lidí nerozumí výstupům validátoru.
Leo
Profil
Problem vidim v tom, ze jakakoliv sluzba, ktera se ujme znamena hodne pristupu, pripadne velky prenos dat a zatez serveru, a to stoji penize... Leo
Rdm
Profil *
Fred
Tak to už mě taky napadalo.Teď jde o to jestli by byl o takovou službu zájem? v angličtině je spousta takto zaměřených serverů (já jich znám aspoň 20). Už jsem o tom s někým mluvil a ten mě od toho odrazoval, že lidi budou chodit spíš tam. Navíc kde sehnat nějaký obsah do začátku?


Leon
Myslím, že pokud se jakákoliv služba ujme tak na sebe zpravidla dokáže vydělat. Tedy samozřejmě web typu 3 bloky informací a 10 bloků reklam bych asi nesnesl :o))
Fred
Profil
Ono hodně lidí anglicky neumí, nebo jen hodně povrchně. Obsah do začátku myslím, že stačí odkazy na popis, na stažení, popis, nějaké hodnocení a český popis. Hlavní je určitě dobré vyhledávání a kombinace katalogové a drobečkové navigace pro snadnou orientaci. On nikdo dokonce ani nezmapoval třeba jenom různé free služby na našem internetu, jako jsou návštěvní knihy, ankety, počítadla, shoutboardy a podobně. A když se podívám na hotscripts nebo phpscripts-fr.net nebo php-free.de schéma je vždy stejné. Kdybych třeba uměl dobře francouzsky, tak bych na hotscripts nelezl, protože je to pomalý, protože je tam spousta zbytečných obrázků a adblockem to nejde dost dobře vyčistit (http://hotscripts.com/images/*.gif schová celou stránku)
Rdm
Profil *
Co myslíš tím "drobečkové" navigace?:o) každopadně o tom mapování netu jsem vůbec neuvažoval takže už kvůli toho by to úspěch mít mohlo :o))

díky za radu a kdyby tě (nebo někoho jiného) ještě něco napadlo tak to sem připište :o)
Fred
Profil
Přejít na nadpis Breadcrumb trails a to je Drobečková navigace , asi bych to nazval polohou v sekci
ronnie
Profil
Jednou jsem někde na českých stránkách viděl část přeložených stránek www.w3c.org, nevíte náhodou adresu?
Fred
Profil
http://www.zralog.cz/preklad.html
Fred
Profil
Rdm
Pořád o tom přemýšlím, možná jsem idealista, ale kdyby pár lidí tady z diskuse dalo dohromady jenom svoje oblíbené položky, tak by to byl asi docela silný informační zdroj. Včera jsem si prohnal oblíbené přes program url base vyexportoval do html a trochu pročistil , jen by chtělo trochu uklidit a setřídit do sekcí a byl by to docela dobrý základ. Kdyby se podařilo zaangažovat pár lidí jako editory mohlo by to být docela zajímavý a klidně i úspěšný. Bohužel ten program trochu zmrvil češtinu i když výstup má být v utf. Uploadoval jsem to sem xy.wz.cz/oblibene.html a xy.wz.cz/oblibene-2.html , musel jsem to rozděli na dvě stránky jsou to jen částečně setříděné odkazy 72kb a 50kb
Rdm
Profil *
Fred
do začátku?to už je snad na založení nového katalogu :-D mno jako jsem myslel že tahle diskuze skončí fiaskem, ale nyní již přemýšlím jak co nejlépe navrhnout databázi a vůbec celou aplikaci..je jasné že editory to chtít bude, ale ti můžou přijít až jak to bude hotový takže to neberu jako překážku. Teď jde o to ten nápad uskutečnit tak aby byl ten web rychlý, jednoduchý a hlavně kvalitní..no snad se mi to povede, ale za každou pomoc budu vděčný ( i když jsem chtěl puvodně aby to byla čistě má práce;o)
Fred
Profil
Klidně mi můžeš poslat mail, je v mém profilu, jestli bych byl něco platný klidně bych helpnul.
Acci
Profil
Fred
S těma stránkama to není špatný nápád, něco podobného jsem chtěl nedávno začít dělat
Rdm
Kdybys měl zájem, můžu pomoci. Rád se zapojím
Rdm
Profil *
tak to vypada, že tady vznikne zajimavy projekt :o))
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0