« 1 2 »
Autor Zpráva
Novoluni
Profil *
Dobry den, chci se zeptat, kolik max. by mely stat tyto stranky?
www.internel.ch
Prosim Vas o kvafikovane odpovedi a dekuji predem za Vase prispevky.
quinux
Profil
Novoluni
To je hodně těžká otázka. Záleží na mnoha aspektech. Vytváříte i grafiku nebo jen kód. Programujete aplikaci nebo to plácnete na nějaký opensource cms. Další věc je jak si sám ceníte své práce.

Konkrétně (děláte vše jmenované):
Student by vám asi řek 2000-5000 (nebo zdarma pro reference)
Malá firma (resp. člověk na ŽL): kolem 10 000 - 15 000
Velká firma (se jménem): by mohla jít až do statisíců

Je to těžké, sám by jste měl vědět nakolik se ceníte a kolik vám to asi dá práce. Je jasné, že když na tom strávíte např. 3 týdny tak nemůžete chtít 1000 Kč.
tiso
Profil
Sú použité straré postupy (tabuľkový layout, pokus o XHTML, ...) takže tie stránky budú okrádať zákaznika a nezarobia na seba...
Novoluni
Profil *
Staci mi orientacni cena, vic nez 10tis, 10-20tic., 30-40tis. ci snad vice. Dekuji
quinux
Profil
tiso
To není pravda. Důležitá je použitelnost toho webu. Čistota kódu má minimální vliv na "prodejnost" webu.
thingwath
Profil
Jako ten web samotný bych hodnotil tak na dvouciferné číslo v tísícikorunách, dejme tomu patnáct. Ale kdyby to bylo dobře zpracované, na jak je to tam (rozpadá se mi to) -- tohle bych nekoupil. Ale to je spíš odhadnout zákazníka a říct mu tolik, kolik se ti zdá, že je ještě ochoten zaplatit ;-)
gprs
Profil *
popravdě tohle je nejslíš nějaký ubohý teplate.. prostě šablona. Myslím, že je to evidentní. Ale vytvoření něčeho obdobného jako originálu bych viděl v tom rozmezí do 10000,-Kč.
gprs
Profil *
sorry za překlepy
quinux
Profil
gprs
Proč myslíš, že je to šablona? Mi to tak nepřipadá. Celý ten web je zjevně vytvořen ve WYSIWYG režimu Dreamweaveru
Railbot
Profil
V podobe jake ty stranky jsou bych za ne dal max. 5.000,-, ani o korunu vic.

- tabulkovy layout
- pseudoXHTML
- navigace zavisla na javascriptu (!)
- dalsich X mensich nedostatku

K modernimu a peknemu webu to ma hodne daleko (i vzhledove, ne jen po strance kodu). Kdyby to bylo zpracovane poradne, tak by se cena na takovych 15.000,- urcite vysplhala. To vse IMHO.

Samozrejme veci neznaly zakaznik to muze vzit i v tomhle stavu za podstatne vyssi castku. To uz je pak vec svedomi prodat podobny paskvil za takove nekrestanske penize.
quinux
Profil
IMHO vy posuzujete cenu webu podle toho co vidíte. Částka 5000 a možná i 10 000 Kč by mohla být absolutně směšná.
Vy vidíte tabulkový layout a další nedostatky, ale všiml si někdo z vás, že je to trojjazyčná verze (ve skutečnosti čtyřjazyčná, ale čeština hlási error). Víte co je za přihlášením a jak vypadá administrace?
Prostě takhle to nejde posuzovat a vámi uváděné částky mohou jen poškodit Novoluni (pokud je tedy on tvůrcem celého webu a přemýšlí kolik si má říct).

Railbot
K modernimu a peknemu webu to ma hodne daleko (i vzhledove..
Tak mi osobně se vzhledově ten web líbí, tedy "dodělat" by to chtělo, ale špatné to rohodně IMHO není. ;o)
Railbot
Profil
quinux
Ptal se na nazor kolik by takove stranky meli stat. Kazdy se vyjadril. O administraci nejde, o te se tazatel nezminoval.
quinux
Profil
Railbot
Ale nezmínil se ani o tom, že by šlo čistě jen o kód nebo grafiku (nebo o tyto dvě věci). Poku děláš web tak ho většinou děláš celý. Ano může se stát, že to všde měníš na existujícím CMS, ale i tak by jste měli přihlédnout k možné náročnosti oné implementace. Vy, ale spíš než odhad ceny provádíte kritiku toho webu a to je špatně.
tiso
Profil
quinux
To není pravda. Důležitá je použitelnost toho webu. Čistota kódu má minimální vliv na "prodejnost" webu.

Zabudol si pár (slovom 2) detailov:
- vyhľadávače
- prístupnosť

Z môjho príspevku nebolo úplne jasné čo tým myslím, ja som uviedol podľa mňa najväčšie nedostatky tej stránky, neuviedol som s čo s tým súvisí... Dalo by sa o tom diskutovať, ale to by bolo ešte viac OT...
quinux
Profil
tiso
Vyhledávače s tím kódem pravděpodobně nebudou mít žádné problémy a validita kódu je ostatně nezajímá.
Přístupnost je věc jiná, budiž přiznávám, že s tou by mohl být (a nejspíš je) problém, ale to nic nemění na tom, že ty uváděné částky mohou být mimo mísu.
tiso
Profil
quinux
Ach jaj... Nemyslel som to tak že vyhľadávače budú mať s tým kódom problémy, ale že bude vo výsledkoch nižšie ako sémantický netabuľkový kód so základnou prirodzenou SEO optimalizáciou. Takže na stránku príde cez vyhľadávače menej ľudí...
Timy
Profil
tiso
A co nevalidní tabulkový layout se základní přirozenou SEO optimalizací?
tiso
Profil
Timy
A čo s ním? :-) Neviem, zišlo by sa porovnať aké výsledky dosiahnu vo vyhľadávačoch oba typy stránok, kde rozdiel bude iba v layoute...
Timy
Profil
tiso
Nebylo by to špatné... Já myslím, že je vcelku jedno, jestli je v kódu hromada tabulkových značek nebo hromada divů...
tiso
Profil
Timy
Hromada divov nič nerieši... To je len z kaluže do blata... Treba používať s mierou - len toľko koľko treba, využívať vhodnejšie značky... Niečo o tom vieš, tak teraz neviem či ma skúšaš, alebo čo?
Railbot
Profil
Timy
Já myslím, že je vcelku jedno, jestli je v kódu hromada tabulkových značek nebo hromada divů

To jsem z toho jelen. V tom rozdil neni? Treba semantika. DIV je neutralni znacka, kdezto tabulky jsou pro tabulkova data a tvorit v nich design je nesemanticke. Dal, tabulky se nacitaji delsi dobu a hlavne postupne a layout se muze ruzne prehazovat nez se donacte do finalni podoby. To u DIVu neni. Mylim se snad? :-/ Kdyztak pardon, jsem pouhy amater :)
Error
Profil
Prodal bych to za kolik sám cítím. Kolik mi to dalo práce. Třeba stránky s flash hrama - prodali okolo 40 tisíc. Ještě zaleží co je zač administrátorská sekce.

Typuju tak kolem 20 - 30 tisíc. Může to mít klidně jen hodnotu 10 tisíc :( Záleží na texstech jestli jsou prodejný atd..
Timy
Profil
Railbot
Ale já se bavil ze SEO pohledu...
J
Profil *
Hádanka: co je následující?
<center>
<table border=0 cellspacing=0 cellpadding=0 width=100%>
<br><br>
<table border=0 cellspacing=0 cellpadding=4><font size=-1>
<b>Web</b>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;

Odpověď: citace z kódu www.google.com
Meldo
Profil
Necital som celu diskusiu takze ked to tu bolo tak sorry.

No zavisi to od vela veci. Ide hlavne o to, ci je v tom zahrnuty aj redakcny system, jeho zlozitost a pod. Kedze je tam prihlasovaci formular tak predpokladam ze ano. Teda sa mi cena 10-15 000 zda dost nizka. Keby sa jednalo len o cisto staticku prezentaciu, bolo by to asi adekvatne.
Novoluni
Profil *
Dekuji zatim za Vase odpovedi. Mozna jeste neco upresnim. Ty stranky jsou tri, internel.ch/pl/de. Vsechny tri maji stejny design, lisi se texty. Kazda stranka je dvojjazycna. Pristupy a jejich administrace byly uctovany zvlast, o ty mi nejde.
Ale o to jestli by bylo adekvatni rict si za vsechny tri stranky dohromady 175tis. tj. priblizne 58tis za stranku? Zakazka to byla jedna, vsechny tri se delaly najednou. Jeste jednou diky!
quinux
Profil
Novoluni
Adekvátní je říct si o to cokoliv, záleží na dané firmě jestli na to přistoupí. Avšak při tak vysoké ceně jste se měli na ní dohodnut předem a né jim teď (když možná očekávali jen dejme tomu 100 000 kč) částku 178 000 Kč. Ale cizinci jsou prachatí tak do nich :-D
tiso
Profil
Čo si zapýtaš je Tvoja vec... Ja by som sa ale za takú stránku hanbil, a tá cena mi vôbec nepríde adekvátna za 13 stránok v 3 jazykoch, hlavne keď píšeš že administrácia je účtovaná zvlášť...
jozob
Profil
tiso
V zahraničí sú 5 - 10 násobné ceny.
Novoluni
Profil *
Mozna to chce jeste jedno vysvetleni, ja jsem zadavatel zakazky, a tyto stranky mi byly dodany ceskou stranou.... A rozhodne nesouhlasim s tim, ze pokud v zahranici neco stoji vic, tak nekdo ma pravo me kvuli tomu natahnout, nehlede na to, ze vim jake jsou v Cechach naklady a proto mi ta cena prijde vice nez neprimerena vysledku. Dodam jeste, ze ta firma je mala, jeden programator a jeden co do toho mluvi a sidli v Praze.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0