« 1 2
Autor Zpráva
habendorf
Profil
IMHO je 175k pěkně přepálená cena, osobně bych za to nedal ani čtvrtinu.
jozob
Profil
Tak ja som už úplne domotaný. Neviem kto je kto, kto komu, kto kde, kde kto, komu kde, kde komu, komu kto... Ale každopádne 175k je na pomery ČR/SR veľmi veľa. Na pomery zahraničia (západná Európa / USA) to nie je až tak hrozné.
tiso
Profil
Novoluni Mozna to chce jeste jedno vysvetleni, ja jsem zadavatel zakazky, a tyto stranky mi byly dodany ceskou stranou...
- týmto si mal začať... Ako som písal, tak mi to adekvátne nepríde, vzhľadom na to čo je pod kapotou a rozsah webu...
Novoluni
Profil *
Neutralni zadani dotazu bylo z me strany schvalne, nebot vase nazory na vec mi velmi pomohly v dalsim postupu, ovsem v okamziku, kdy to vypadlo, ze ten bridil jsem ja, tak to uz mi trochu zacalo vadit..:) V kazdem pripade, zahranicni zadavatele jdou do Ceska z toho dovodu, ze je to tu levne a pokud se to zvrhne jako v nasem pripade, tak to cele postrada smysl.
quinux
Profil
Novoluni
"nepřiměřená" cena je trochu problematické vyjádření. Tady na diskusi je pro 99% lidí cena za web vyšší než 10 000 - 15 000 Kč nepřiměřená. Problém je v tom, že většina lidí tady jsou studenti do 18 let, studenti nad 18 let a pár vyjímek s ŽL. Jen málokdo z nich si umí svou práci ocenit opravdu pořádně a tak většina z nich je schopna pracovat v rozmezí do 100 Kč za hodinu, což je pro zákazníky sice výhoda, ale oni se okrádají. Musíš si uvědomit, že tito lidé nemají v podstatě žádné náklady a většinou to dělají jako "přivýdělek", kdežto ona firma musí zaplatit programátora, toho co do toho kecá a pronájem prostor. To se samozřejmě musí promítnout v ceně.

Tím nechci říct, že by jsi měl těch 178 000 Kč za ten web zaplatit, ale jen chci říci, že daná (jozob) cena není na české poměry přemrštěná, jen méně obvyklá. Samozřejmě jsi ty i daná firma udělali chybu, protože jste se na ceně měli dohodnout předem a to buď písemně nebo ústně (nejlépe se svědkem). Teď máš v podstatě jedinou možnost a to vyjednávat, buď přistoupáíš na jejich částku a oni budou spokojeni nebo nepřistoupíš a oni ti ten web mohou odstavit nebo se dohodnete na nižší částce. Případně pokud nějak nespěcháš nebo ti nevadí krátká odstávka můžeš si to nechat udělat jinde (ale nevím jak by to bylo po právní stránce).

Levně u nás sice je, ale to neznamená, že je web levný vždy. Částky přesahující 100 000 Kč za web nejsou vyjímečné, hlavně pak u státních webu kde jdou tyto částky přes milióny. ;o)

Každopádně ti přeji hodně úspěchů ve vyjednávání a snad ten web pořídíš za mnohem nižší cenu.
slimak
Profil *
takže nakonec sem se neudržel a připěju sem taky svou troškou.
Za prve lidi s živnostenským listem moc dobře vědí jakou cenu má jejich práce (nevím jak ty študáci pro ně je to přívydělek a jejich úroveň velmi různá), ale myslí si někdo že ty s tím živnosťákem jsou blbý, ale nikdo jim jednoduše nedá víc. A neb jak již tu bylo řečeno cena jen taková jakou je zákazník ochoten zaplatit, tedy je to tedy věc dohody.
Další co budu jen opakovat nevím jak vypadá zadek toho webu může tam být tolik funkcí, že mi z toho půjde hlava kolem a to samozřejmě stojí víc než to co je vidět. Ale taky ještě jedna věc tu nebyla zmíněna a ta není vidět ani ze zadu, jde o to jak probíhala spolupráce
tedy:
- byly včas před započetím práce zadány všechny specifikace?
- měnilo se něco během práce?
- a když ano jak radikálně a v jaké fázi?
Toto má na pracnost potažmo cenu nesrovnatelně větší vliv než samotná práce, pokud se totiž webdesigner musí v průběhu prácí dvakrát vrátit na začátek cena musí nutně být větší minimálně dvakrát. Takže pokud je tam náročný zadek a probíhalo to nějak takhle tak cena v téhle relaci může být pouze odpovídající.
Dál trochu nechápu proč sem lidi z venku choděj v přesvědčení, že my tu máme menší náklady a tudíž tu práci děláme levněji, chci říct:
V čem já mám nižší náklady (jsem OSVČ – to jen pro úplnost) než můj kolega v Německu Rakousku, Indii, Austrálii, Zambii nebo kde všude?
všichni používáme stejný software (to že někdo na černo je jeho věc neznamená to, že může být lacinější on zase riskuje mnohem větší „náklady“ a ani riziko není a nemůže být zdarma)
stejný hardware
musíme mít stejné vědomosti
a ani třeba jídlo tu není levnější (často jezdím do zahraničí a jídlo si beru jen když vím že několik dní za sebou nebudu mít kde nakoupit, jinak to nemá cenu)
takže kde jsou ty nižší náklady?
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0