Autor Zpráva
Jay Jay
Profil
1, Jaké prohlížeče používáte k testování stránek ?
2, Jaké prohlížeče doporučujete používat k testování stránek ?
Mistr
Profil
2, Jaké prohlížeče doporučujete používat k testování stránek ?
Nejlépe všechny.

Doporučují se:
- Internet Explorer 6
- Moziila
- Firefox
- Opera
quinux
Profil
Jay Jay
MSIE 5.01, 5.5, 6 (msie developer pack)
Firefox 1.5, mozilla 1.63
Opera 7.53, 8.01, 8.50 a 9 (tedy tohle mám alespoň já)
Safari (to mám ale jen v práci)
Jay Jay
Profil
quinux : Opravdu je nutné ještě IE5 a IE5.5 ?
djlj
Profil
Opravdu je nutné ještě IE5 a IE5.5 ?
Jo, ještě letos bylo IE 5.5 u nás ve škole, protože se nikdo neobtěžoval dát na w2k něco novějšího.
Jay Jay
Profil
djlj : To by mně zajímalo, kdy tyhle přežitky skončí a zůstanou konečně jednou provždy historií :-)
nightfish
Profil
Jay Jay: nikdy
Jay Jay
Profil
nightfish : Neříkám, že třeba IE4 nikdo nepoužívá, ale pro tu už opravdu nemá (snad) cenu "ladit" stránky.
Zahon
Profil
Já používám
- MSIE developer pack + IE7 Beta
- Firefox 1.5
- Opery 7 a 9
- Lynx
- Netscape 7

BTW. Může mi někdo poradit kde můžu sehnat mozillu 1.63 a také jak jí následně nainstalovat aby mi nepřepsala firefox? Už jsem jí jednou kdesi našel, ale normálně mi ***** přepsala firefox a tak jsem jí zase rychle smáznul..
quinux
Profil
Jay Jay
Nedávno jsem četl, že podíl IE 5 již klesl natolik, že není nutné pro něho optimalizovat. Koukal jsem na statistiky navrcholu i toplistu a opravdu podíl IE 5 klesl pod 4%. Takže u této verze již záleží jen na tobě jestli chceš nebo nechceš, ale tolik práce navíc to zase není. ;o)
quinux
Profil
Zahon
Měla by být na ftp mozilly (případně ji můžu hodit na web) a při instalaci zvol jinou složku než má Firefox pak by ti nic přepsat neměla.
Zahon
Profil
quinux
To jsem zkoušel... pořád to dělá nesmysly...
Jay Jay
Profil
quinux : Právě, jak která statistika. Nechce se mi špinit pc takovým haramburdím jako IE5, takže od tohodle dávám ruce pryč, ale zajímali by mně ostatní ne-IE prohlížeče.
quinux
Profil
Zahon
http://ftp.cesnet.cz/MIRRORS/ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/mozilla/r eleases/

Jay Jay
No počkej na w3.org bude pravděpodobně celosvětová statistika a ta je ti v podstatě k ničemu u českého webu. Každopádně jak vidíš tak i tam je to pod 5% takže je to téměř to samý.
Nejlepší je pokud se předělává již existující web kouknout se do jeho statistik a podle toho se rozhodnout. ;o)
Timy
Profil
http://toplist.cz/global.html IE5 a 5.5 nemají ani 3%, na odborněji zaměřených webech ani 2%.
Acci
Profil
Zahon
Mozilla určitě nepřepíše Firefox. Pokud ji samozřejmě nainstaluješ do jiného adresáře.
Railbot
Profil
Bohuzel IE 5.x jsou strale v kurzu a dost lidi je pouziva. Ze statistik ceskych portalu je to dost zrejme, bohuzel. Jsou to takove ty uredni pocitace s Win 98, ktere se aktualizace v zivote nedockaji. Takze pro mensi projekty neni nutne na IE 5.x brat ohled, pri vetsich zalezitostech se to doporucuje pokud chceme mit spokojenosti pokrytou skutecne drtivou vetsinu navstevniku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0