Autor Zpráva
jozob
Profil
Zdravím, kolegovia, nekolegovie, priatelia, nepriatelia, okoloidúci, okoloneidúci.

Kamarát by potreboval vyriešiť automatizáciu ukladania určitých dokumentov. Každý týždeň mu príde od dodávateľov mail, kde sa nachádza v prílohe ZIP archív. V tomto archíve je zabalený XSL dokument. Kamarát by potreboval, aby sa súbor z archívu extrahoval a nakopíroval na lokálny disk.

Najskôr ma napadlo jednoduché riešenie pomocou server-side skriptu, ale neviem si predstaviť, že by na pracovnom notebooku prevádzkoval server (je to riaditeľ spoločnosti, myslím, že by nebolo vhodné zasahovať mu do pracovnej mašiny a potom je tu spŕška ďaľších problémov, ktoré toto riešenie prináša).

Preto sa pýtam odborníkov na programovanie (Java, C, C++, C#, Deplhi ...). Ako by ste to riešili? (sám neprogramujem v spomenutých jazykoch aktívne, ale pokiaľ by som mal predstavu, dokázal by som niečo zbúchať, poprípade sa doučiť a potom zbúchať).

Za akékoľvek návrhy, postrehy, komentáre budem vďačný.
thingwath
Profil
Každý lepší poštovní klient by měl umět předat mail ke zpracování nějakému skriptu nebo programu (nějakým filtrem), a napsat ten už se nezdá jako moc obtížné...
jozob
Profil
thingwath
Díky.

Teraz otázka do obecenstva. Ak má niekto MS Outlook, neviete, či podporuje predávanie správy k spracovaniu nejakému skriptu / programu, ako hovorí thingwath?
Peca
Profil
Máš divné kamarády, když jsou líní jednou týdně třikrát kliknout a soubor uložit ručně. Nevidím vůbec žádný význam takového programu. Když už nebylo by lehčí se domluvit s tím dodavatelem, aby mu posílal ten XSL dokument nezabalený nebo ho nechával někde na webu, aby si ho mohl sám stáhnout?
jozob
Profil
Peca
Mno... ten kamarát vlastní a riadi predaj výpočtovej techniky. Ver mi, je to dobrý kamarát (mám IT tovar bez marže :o)).

A zabudol som uviesť fakt. Dodávateľov je veľa, nielen jeden a zaberá mu to moc drahého času. A jeho pohnútkami sa ja zaoberať nebudem -- dostal som zadanie, pokúšam sa ho vyriešiť. Ak sa mu zdá, že potrebuje automatizáciu, je to jeho vec a sám vie, čo je pre neho najlepšie. Tým sa ja nezaoberám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0