Autor Zpráva
HeWeR
Profil
Co si mám myslet o člověku, který:

- si podá inzerát na vytvoření určité práce
- já se mu ozvu
- domluvím se na ceně, kterou přesně stanovím
- zákazník souhlasí
- práci kvalitně vykonám
- zákazník řekne, že se mu to líbí a sdělí mi své podněty k úpravám
- já úpravy vykonám
- načeš zákazník zcela nečekaně oznámí, že "si našel favorita mezi zaslanými pracemi, ale já to bohužel nejsem"
- zákazník se rozloučí a odmítá poslat peníze

Řekněme takové fikané "výběrové řízení" ovšem nepřipadá mu nijak důležité aktérům o tomto řízení říct. Ano, je to přece výborné řešení. Zadat stejnou práci 5 lidem a potom si vybrat jednoho (a jednoho zaplatit).

Vím, že toto se stává často. Vím také, že je to hodně nesolidní jednání. A vím také, že pokud mi zákazník zaplatit nechce – naletěl jsem a musím si z toho vzít ponaučení.

Zajímá mě však, jestli s tímto nemáte někdo zkušenosti. Jestli mám právo na nějáké soudní vymáhání (smlouva nebyla uzavřena). Řekněme, že čas, který jsem věnoval této nezaplacené zakázce bych věnoval jiným zakázkám, které by zaplacené byly (ušlý zisk?).
Bubák
Profil
smlouva nebyla uzavřena
Smlouva byla uzavřena - ústně :-)
Důkazní břemeno je na tvé straně :-(((
koudi
Profil
Jestli se domluvili třeba mailem, tak to je docela průkazný, ne?
venca163
Profil
snad lepší si příště, ačkoliv vím, že to v zákazníkovi může vzbudit určitou nedůvěru, vyžádat zálohu

bohužel, bez uzavřené smlouvy nemáte prakticky šanci...

i když, když dokáže vyhrát soud žena, která zakopne v obchodním domě o "spratka" (a později vyjde najevo, že dotyčný "spratek" byl syn poškozené), zlomí si kotník, a podaří se jí vysoudit 750 000 USD
...určitou šanci bych viděl =)
koudi
Profil
venca163
No jo, jenže v US je možný prakticky všechno :)
pE eLL
Profil
prosim prosim nemate nekdo odkaz na web kde bylo techto absurdnich pripadu vic?? kdysi sem se u toho skvele zasmal a ted to nemuzu najit

sry za to ze to neni k tematu
Error
Profil
HeWeR: nechtěl bys zveřejnit tu práci co jsi udělal? Prosím. Třeba ji někdo koupí :D
HeWeR
Profil
Error
Jedná se o návrh loga, takže myslím, že to už nikde nepoužiju. A i kdyby, tak to budu tajit, aby nikdo nepoznal, že jsem to měl už udělané. Pokud má vážný zájem ozvy se přs ICQ nebo mail a já ti to ukážu :)

pE eLL
Jedna paní zase žalovala výrobce spotřební elektroniky za to, že v návodu nebylo napsané, že se v mikrovlnce nesmí sušit pes (tímto způsobem totiš svého "Ferdu" zprovodila ze světa) – pochopitelně, vyhrála :)

Jiný chlapík zase podal trestní oznámení na neznámého pachatele za to, že mu "zničil život" (jedním z podezřelých v této kauze byl i Bůh).
tiso
Profil
...ďalší havaroval s karavanom, lebo si počas jazdy odskočil dozadu spraviť niečo pod zub.... Výrobca niečo zabudol napísať do návodu :-)
venca163
Profil
Filadelfská restaurace musela zaplatit panu AMBERU CARSONOVI náhradu ve výši 113 500 USD, když
v podniku uklouzl na rozlité limonádě a zlomil si kostrč. Limonáda se na podlahu dostala pár vteřin
před incidentem, kdy ji pan Carson chrstl do obličeje svému příteli při výměně názorů.

Terence Dickson z Bristolu v Pensylvánii se snažil přes garáž zmizet z domu, který právě vykradl.
Dveře garáže se mu ale nepodařilo otevřít, prtž přestalo fungovat ovládání. Zpět do domu se dostat
nemohl, prtž si zabouchl dveře. Domácí byli na dovolené, a tak Terence zůstal uvězněn 8 dní.
Přežil jen díky zásobě pepsi a velkému pytly psích granulí. Od vlastníka domu vysoudil
(řekl bych úctyhodných) 500 000 USD.

nevím jak vy, ale já když to vidím, tak pláču...
asi si občas zajedu do ameriky a poleju se kávou...aspon jednou...mohlo by kápnout aspoň 100 000=)
nightfish
Profil
cena stelly
Dero
Profil
HeWeR: Dohoda o provedení práce se uzavírá i ústně. Jen to musíš dokázat.
Juross
Profil
nightfish

to je opravdu možné jen v americe :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0